Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba satelite - Niedziałająca klawiatura

Marczi08 30 Gru 2016 14:54 450 7
  • #1 30 Gru 2016 14:54
    Marczi08
    Poziom 2  

Cześć!
    Przychodzę tu z problemem z klawiaturą. Około miesiąc temu klawiatura w moim laptopie została zalany (nie dałem rady ustalić czym), ale w każdym bądź razie po wysuszeniu działała normalnie. Po jakimś tygodniu od zajścia zaczęły się problemy. Najpierw były to połączone klawisze (np wciskając a, pojawiało się aq itp.). Ponieważ nie chciałem jej wymieniać, więc kupiłem drugą osobną na USB. Wszystko śmigało dobrze ale ostatnio pojawił się kolejny problem, ponieważ klawiatura (z laptopa) ciągle wciska mi enter. Dzieje się tak gdy komputer jest już chwile włączony i nagrzany. Przeszkadza to po prostu we wszystkim, ponieważ nic nie da się wtedy robić. W panelu sterowania, we właściwościach klawiatury próbowałem ją wyłączyć/ odinstalować sterowniki, niestety nic to nie daje. I teraz pytanie: czy da radę jakoś naprawić/ wyłączyć tą klawiaturę? Obejdzie się bez wymiany??
    Z góry dzięki za pomoc.

0 7
  • Pomocny post
    #2 30 Gru 2016 14:55
    Kasek21
    Poziom 43  

Klawiaturę po zalaniu się wymienia!

To może nie być tylko jej problem.

0
  • Pomocny post
    #3 30 Gru 2016 15:20
    damianos88
    Poziom 13  

Polecam również sprawdzić czy jakaś korozja nie występuje już na płycie głównej. A wyłączenie klawiatury poprzez jej fizyczne odłączenie od płyty.

0
  • Pomocny post
    #4 30 Gru 2016 15:56
    yogi009
    Poziom 42  

Możesz odłączyć tą klawiaturę i uruchomić notebook z podłączoną klawiaturą USB od komputera stacjonarnego. W ten sposób można wykryć zalanie innych elementów komputera.

0
  • #5 30 Gru 2016 17:08
    Marczi08
    Poziom 2  

yogi009 napisał:
    Możesz odłączyć tą klawiaturę i uruchomić notebook z podłączoną klawiaturą USB od komputera stacjonarnego. W ten sposób można wykryć zalanie innych elementów komputera.

tak zrobiłem i wszystko działa dobrze. Czy zanim wymienię tą klawiaturę mogę ją włożyć, nie podłączając? Nie będzie to z niczym kolidowało?

0
  • Pomocny post
    #6 30 Gru 2016 17:09
    Kasek21
    Poziom 43  

yogi009 napisał:
    Czy zanim wymienię tą klawiaturę mogę ją włożyć, nie podłączając? Nie będzie to z niczym kolidowało?

Tak.

0
  • #7 30 Gru 2016 19:32
    damianos88
    Poziom 13  

Spójrz jeszcze czy nie masz gdzie zacieków w stronę płyty głównej, aby przyszłościowo nie było problemów.

0
  • #8 30 Gru 2016 22:38
    yogi009
    Poziom 42  

Popracuj na zewnętrzej klawiaturze, to będzie najlepszy test. Ew. obejrzyj dokładnie okolice gniazda taśmy klawiatury (chodzi o to, czy nie jest zalana elektronika odpowiedzialna za kontakt z klawiaturką).

0