Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf MK5 - Czujnik zmierzchu swieci non-stop.

kenumo 30 Gru 2016 16:47 438 15
  • #1 30 Gru 2016 16:47
    kenumo
    Poziom 10  

Witam, posiadam w swoim golfiku 5 czujnik deszczu i zmierzchu, oba działają idealnie, ale dziś zauważyłem, ze jak ustawie włącznik w tryb auto to światła świeca w dzień - a powinny jak robi się włączyć zmierzch itp.

W VCDS wszystko jest ok.

Moje pytanie czy to oznacza, że padł czujnik skoro nie wyłącza świateł ? gdzie ewentualnie szukać usterki ??

• #3 30 Gru 2016 18:06
    kenumo
    Poziom 10  

dasej napisał:
    Witam.

Ja mam tak w C5 i zależy to od ustawień komputerze.

U mnie do dziś było ok tzn zaświecały się w tunel, czy wieczorem a teraz nie wiem czemu świeca non stop.

• #5 30 Gru 2016 18:34
    kenumo
    Poziom 10  

dasej napisał:
    Musisz podłączyć komputer i sprawdzić czy coś się nie przestawiło w komputerze pokładowym.
    Wisz gdzie jest umiejscowiony czujnik, może jest zabrudzony. Sprawdzałeś.
    To przecież jest czujnik optyczny.

Czujnik wygląda ok, żadnego brudu itp... jak sprawdzić resztę w VCDS ??

Bo sam VCDS błędów nie wywala.

• #7 30 Gru 2016 19:47
    kenumo
    Poziom 10  

dasej napisał:
    Jak padł czujnik to komputer może dostawać informację że jest noc.
    Spróbuj w niego zaświecić silną laterką i zobacz czy zgasną światła.

OK tak juro zrobię i sprawdzę i dam znać.

• #8 31 Gru 2016 12:58
    kenumo
    Poziom 10  

Dziś wsiadłem do samochodu włącznik dałem na auto i odpaliłem samochód - światła nie włączył się ponieważ jest jasny słoneczny dzień, zakryłem czujnik zmierzchu ręką i światłą załączyły się tak jakby noc była, ale jak zabrałem rękę z czujnika który jest bezpośrednio na słońcu, światła nie gasną.

Odpiąłem akumulator na chwilę i to samo, tzn włącznik na auto i światła nie święcą, znowu zakryłem czujnik i włączyły się, zabrałem rękę i nie gasną .... co to może być ??

Druga sprawa sprawdziłem waga i pokazał się taki błąd:

Address 09: Cent. Elect. Labels: 3C0-937-049-23-M.lbl
    Control Module Part Number: 1K0 937 049 H HW: 1K0 937 049 H*
    Component and/or Version: Bordnetz-SG 1.0 H27 0601
    Software Coding: E48F8F0600041800001400001400000000
    Work Shop Code: WSC 00000 000 00000
    Additional Info: 1K1955119A Wischer VW350 011 0301 1K0955559 RegenLichtSens 002 0405
    VCID: 34733BD7CE3B9AA2CB68EA5-8060
    1 Fault Found:

01800 - Light Switch (E1)
    008 - Implausible Signal - Intermittent

I przyszło mi do głowy jedna rzecz, ponieważ włącznik mam zamiennik który montowałem 3 miesiące temu, czy to nie wina włącznika, że nie rozłącza świateł ????

Czy czujnik zmierzchu po prostu do wymiany ??

• #10 31 Gru 2016 15:57
    kenumo
    Poziom 10  

dasej napisał:
    Komputer dostaje jakieś nie oczekiwane informacje.
    Ciekawe co to znaczy " Light Switch (E1) " jakby od przełącznika.
    Z tego co zrobiłeś i jak to opisałeś, wskazuje raczej na czujnik.
    A po wymianie przełącznika przez te 3 miesiące było ok?

Przełącznik wymieniałem bo stary był już obdrapany ale na starym światła na auto - włączały się jak robiło się ciemno lub w tunelu itp, na nowym było tak samo do wczoraj, problem polega na tym, że np wjadę w tunel się włącza wyjadę nie gasną już chyba, że wyłączę przełącznik w pozycje na 0.

Sam nie wiem co to może być czy włącznik czy czujnik.

Jeszcze jedno czy czujnik samemu da się wymienić czy wyższa szkoła ?

I jaki czujnik szukać obecny jaki mam to ten co na foto.

• #12 01 Sty 2017 12:43
    kenumo
    Poziom 10  

dasej napisał:
    Podmień jeszcze włącznik. Jak czujnik "oderwać od szyby" to nie wiem.

Ok podmienię włącznik i zobaczę co i jak i dam znać...

• #13 02 Sty 2017 09:30
    kenumo
    Poziom 10  

No więc dziś podmieniłem włącznik i założyłem poprzedni i efekt ten sam tzn światła świeca na auto cały czas, co prawda pogoda dziś nie pozwala zbyt sprawdzić ale świeciłem w czujnik latarka i powinny zgasnąć a świecą więc pozostaje wymiana czujnika.

Zastanawiam się czy wymiana czujnika to tylko wyjęcie go z ramki w szybie i założenie drugiego czy coś innego ?

• #14 04 Sty 2017 14:07
    kenumo
    Poziom 10  

Witam ponownie, no wiec dziś dostałem czujnik zmierzchu/deszcze (używany) wymiana poszła bez problemu, na razie nie wiem czy wszystko poprawnie działa ponieważ pogoda jest zimowo sypie itp.. czujnik deszczu reaguje prawidłowo, natomiast zmierzchu sprawdzam, jak na tą chwile włącza światła, ponieważ oświetlenie pogodowe jest kiepskie to nie wiem czy wyłącza więc muszę zaczekać na poprawę pogody itp.

• #16 06 Sty 2017 11:20
    kenumo
    Poziom 10  

Temat do zamknięcia, problemem okazał się sam czujnik, jak kupiłem drugi czujnik podmieniłem tylko samą elektronikę, okazało się iż nadal ten sam efekt światła włączają się i nie chcą wyłączyć, świecenie latarką aby sprawdzić czujnik średni się sprawdziło a w zasadzie wcale, dziś wymieniłem całość czyli czujnik wraz z obudową i żelkiem, w cieniu światła się włączają (prawidłowo) jak wyjedzie się z cienia, na słońce itp światła gasną.

Reasumując uszkodzony był czujnik i należało wymienić cały czujnik a nie tylko elektronikę co dziś uczyniłem i wszystko działa poprawnie.

Dziękuję za wskazówki i porady.

P.S aby samemu wymienić czujnik nie trzeba zbyt wiele robić, zdejmujemy lusterko, i demontujemy czujnik który trzyma żelek, ja cienkim śrubokrętem podważyłem i udało się, zakładamy drugi, składamy całość i GOTOWE.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME