Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xperia M - Raz ładuje, raz pokazuje że nie wystarczające źródło zasilania

Grigori310891 30 Gru 2016 21:03 642 1
  • #1 30 Gru 2016 21:03
    Grigori310891
    Poziom 23  

Witam, gniazdo USB na 100% sprawne nawet z obejściem i wlutowaniem w pady przewodów. Różne ładowarki i tak samo, dwie różne baterie i tak samo.

Objaw jest taki że podłączę ładowarkę, zawsze pokazuje że ładuje się, ale często "że źródło jest nie wystarczające" a ładowarka nie jest nawet ciepła. Czasami jakby złapie poprawne ładowanie za którymś razem po wyciągnięciu i włożeniu ładowarki do kontaktu. Dodam że telefon mi często upada, średnio raz dziennie. Oraz zauważyłem że układ oznaczony numerem 1. Się grzeje jako jedyny jeśli telefon jest podłączony do ładowarki ale nie ładuje się poprawnie. Możliwe że to jest przyczyną? Wygrzać go? - Tylko nie chcę całkiem uszkodzić telefonu bo wszystko sprawne :) a innego do sylwestra nic nie kupię.
    Xperia M - Raz ładuje, raz pokazuje że nie wystarczające źródło zasilania

0 1
  • #2 06 Sty 2017 21:13
    hacker_ice

Poziom 24  

Jak widzę po opisie to jest to NAND. Widocznie coś na linii ma zwarcie i dlatego tak się dzieje. Znajdź schemat i poszukaj zwarć do masy na linii od ładowania. Wygrzewanie nic mu nie pomoże jak nie usuniesz problemu. Wygrzewanie to nie jest sposób na naprawę każdego układy BGA, jeśli był jak piszesz po x upadkach jakaś kulka pod układem mogłaby zostać uszkodzona. Grzanie na ślepo nic nie pomoże jedynie schemat i diagnostyka.

0