Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Electrolux'a problem z podalczeniem....

17 Lip 2005 14:22 2839 6
  • Poziom 23  
    witam,

potrzebuje podlaczyc w kuchni piekarnik Electrolux'a.... poki co jest wpiety do gniazda bez uziemienia i musza byc odsuniete meble :/ (zabudowany piekarnik)
    a za meblami jest wtyczka sily.... mozna z niej wyciagnac 230V tylko ze nie wiem czy cos nie poknoce....

mam 3 kable czarne (fazy RST chyba :P) jeden niebieski (N) ktory byl podlaczony do obudowy gniazda :| i jeden zielono-zolty sobie lezal nie podpiety, uziemienie ?? - no wlasnie jak to sprawdzic bo elektryk u mnie w domu byl skapy i nieraz w wlaczniku do lampy tez taki kolor jest i wcale nie jest zadnym uziemieniem :D

sprawdzalem napiecie pomiedzy jednym czarnym i niebieskim i mam ~230V tylko czy aby napewno ten zolto-zielony jest uziemieniem ??

dajcie jakies info co jeszce moge sprawdzic zanim spale piekarnik :P
    z gory dzieki !!
  • Poziom 20  
    Sprawdź napięcie między czarnym (fazowym) a żółto-zielonym.
  • Poziom 23  
    wypialem wsio kable i sprawa wyglada nastepujaco:

- niebieski z czarnym(1) --> ~220-230V
    - niebieski z czarnym(2) --> ~220-230V
    - niebieski z czarnym(3) --> ~220-230V

- niebieski z żółto-zielonym --> 0-1V

- żółto-zielony z czarnym (1) --> ~220-230V
    - żółto-zielony z czarnym (2) --> ~220-230V
    - żółto-zielony z czarnym (3) --> ~220-230V

- czarny(1) z czarny (2) --> ~380-400V
    - czarny(2) z czarny (3) --> ~380-400V
    - czarny(1) z czarny (3) --> ~380-400V

i co dobrze czy cos nie tak ??

btw jak mozna rozpoznac ktory kabel to jaka faza ?? RST ?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Z tego wyglada że masz uziemienie (kabel żółto-zielony),czyli spokojnie możesz podłączyć piekarnik.Jezeli chodzi o kolejność faz L1,L2,L3 (tak to się teraz oznacza) to mozna to ustalić przy pomocy uzgadniacza kolejności faz, ale to Ci chyba nie potrzebne do zasilania piekarnika.
  • Poziom 23  
    no to wielkie dzieki za info, czyli nic nie jest pozmieniane z kolorami.... odkrecam piekarnik nieb do nieb, zolto-zielony do zolto-zielonego i obojetnie jaki czarny i mozna piec torta :D [?]

no a jak jest z tym niebieskim (neutralnym) i zolto-zielonym (uziem.) one sa polaczane ?? tylko ze jeszcze ten zolto zielony wrzucony w ziemie ???

do piekarnika odp faz nie potrzebuje - wiem, ale jakbym chcial jakas wtyczke wpiac to moze sie przydac i dlatego pytam... no ale nie mam tego uzgadniacza kolejnosci faz wiec nic nie podepne bez tego :p
  • Poziom 20  
    Niebieski- neutralny N to dawne zero , żółto-zielony-PE ochronny i powino być połączone z uziemieniem.
    Podłącz i do pieczenia.
  • Poziom 23  
    no dobra nie gnebie juz ide podlaczyc i cos upiec :-) dzieki !!