Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piekarnik Electrolux'a problem z podalczeniem....

DJ DAREK 17 Jul 2005 14:22 3238 6
    DJ DAREK
    Level 23  
    witam,

potrzebuje podlaczyc w kuchni piekarnik Electrolux'a.... poki co jest wpiety do gniazda bez uziemienia i musza byc odsuniete meble :/ (zabudowany piekarnik)
    a za meblami jest wtyczka sily.... mozna z niej wyciagnac 230V tylko ze nie wiem czy cos nie poknoce....

mam 3 kable czarne (fazy RST chyba :P) jeden niebieski (N) ktory byl podlaczony do obudowy gniazda :| i jeden zielono-zolty sobie lezal nie podpiety, uziemienie ?? - no wlasnie jak to sprawdzic bo elektryk u mnie w domu byl skapy i nieraz w wlaczniku do lampy tez taki kolor jest i wcale nie jest zadnym uziemieniem :D

sprawdzalem napiecie pomiedzy jednym czarnym i niebieskim i mam ~230V tylko czy aby napewno ten zolto-zielony jest uziemieniem ??

dajcie jakies info co jeszce moge sprawdzic zanim spale piekarnik :P
    z gory dzieki !!
    prezes5000
    Level 20  
    Sprawdź napięcie między czarnym (fazowym) a żółto-zielonym.
    DJ DAREK
    Level 23  
    wypialem wsio kable i sprawa wyglada nastepujaco:

- niebieski z czarnym(1) --> ~220-230V
    - niebieski z czarnym(2) --> ~220-230V
    - niebieski z czarnym(3) --> ~220-230V

- niebieski z żółto-zielonym --> 0-1V

- żółto-zielony z czarnym (1) --> ~220-230V
    - żółto-zielony z czarnym (2) --> ~220-230V
    - żółto-zielony z czarnym (3) --> ~220-230V

- czarny(1) z czarny (2) --> ~380-400V
    - czarny(2) z czarny (3) --> ~380-400V
    - czarny(1) z czarny (3) --> ~380-400V

i co dobrze czy cos nie tak ??

btw jak mozna rozpoznac ktory kabel to jaka faza ?? RST ?
  • Helpful post
    prezes5000
    Level 20  
    Z tego wyglada że masz uziemienie (kabel żółto-zielony),czyli spokojnie możesz podłączyć piekarnik.Jezeli chodzi o kolejność faz L1,L2,L3 (tak to się teraz oznacza) to mozna to ustalić przy pomocy uzgadniacza kolejności faz, ale to Ci chyba nie potrzebne do zasilania piekarnika.
    DJ DAREK
    Level 23  
    no to wielkie dzieki za info, czyli nic nie jest pozmieniane z kolorami.... odkrecam piekarnik nieb do nieb, zolto-zielony do zolto-zielonego i obojetnie jaki czarny i mozna piec torta :D [?]

no a jak jest z tym niebieskim (neutralnym) i zolto-zielonym (uziem.) one sa polaczane ?? tylko ze jeszcze ten zolto zielony wrzucony w ziemie ???

do piekarnika odp faz nie potrzebuje - wiem, ale jakbym chcial jakas wtyczke wpiac to moze sie przydac i dlatego pytam... no ale nie mam tego uzgadniacza kolejnosci faz wiec nic nie podepne bez tego :p
    prezes5000
    Level 20  
    Niebieski- neutralny N to dawne zero , żółto-zielony-PE ochronny i powino być połączone z uziemieniem.
    Podłącz i do pieczenia.
    DJ DAREK
    Level 23  
    no dobra nie gnebie juz ide podlaczyc i cos upiec :-) dzieki !!