Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spadki fps po kilku godzinach grania.

31 Gru 2016 02:08 1293 14
  • Poziom 4  
    Witam, mam problem, bo niedawno sobie zakupiłem nowego PC,około 2 miesiące temu i po kilku godzinach grania w GTA zaczynają być chwilowe spadki fps do 20-40, a potem normalny fps wraca i tak w kółko, jakby nic i nie wiem z czego to wynika i czym jest to spowodowane - ktoś mi to wytłumaczy? Byłbym wdzięczny. a i jeszcze czasami potrafi mi wywalić sterownik karty i to nie w GTA tylko w grze, która jest mniej wymagająca, czyli w World Of Tanks.

Specyfikacja PC:
    Płyta główna MSI B150 PC MATE
    Procesor Intel Core i5-6400
    Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1060 6GB podkręcona o 150MHz-GPU 60MHz-pamięć
    WD Blue 1TB (WD10EZEX)
    Ram Kingston Savage DDR4 2133MHz 2x4GB
    Zasilacz Be Quiet! SYSTEM POWER 8 500W 80 Plus
    Win 8.1 x64 Pro.
  • Red. Komputery FAQ
    Pierwszy pomysł to to, że podzespoły mogą się przegrzewać. Uruchom program HWInfo uruchom logowanie do pliku i graj do momentu wystąpienia problemu i chwilę dłużej. Następnie zamieść na forum wygenerowany plik.
  • Red. Komputery FAQ
    Bardzo duże użycie pamięci wirtualnej (średnio ponad 70%), co przekłada się na duże użycie wolnego dysku twardego, zamiast szybkiej pamięci RAM. Karta graficzna z tego co widzę nawet przez chwilę nie jest używana w pełni swoich możliwości. Temperatury są dobre. Postaraj się pozamykać wszystkie zbędne programy przed uruchomieniem gry i sprawdź czy się poprawiło. Możesz też zmniejszyć ilość pamięci wirtualnej do np. 512 MB - 1 GB i wtedy sprawdź użycie RAM. Jeżeli się okaże że go brakuje to powinien nawet pokazać się systemowy komunikat, że brakuje pamięci.
    Wywalanie sterownika karty może być spowodowane np. uszkodzoną kartą graficzną.
  • Poziom 4  
    Dobra pamięć wirtualną zmniejszyłem i widzę że napisałeś że karta nie jest używana w pełni co to oznacza?
  • Red. Komputery FAQ
    Oznacza to, że reszta komputera ją ogranicza, nie jest wykorzystywana jej pełna moc obliczeniowa. Czy po zmianie rozmiaru pamięci wirtualnej wydajność zmniejszyła/zwiększyła się? Jakie jest użycie pamięci? Pokaż jeszcze zakładkę szczegóły w menadżerze zadań. Próbowałeś zmniejszać szczegóły grafiki w grach?
  • Poziom 41  
    Jak dopiero po kilku godzinach GTA zwalnia to trzeba by to wyłapać - z loga niby jest jeszcze trochę wolnego RAMu, grafika faktycznie przynudza się za to CPU nie wyrabia.

Zapuść mu Power Supply z OCCT - włącz wcześniej Hwinfo Sensors Only i po jakichś 10minutach wstaw screeny z HWinfo.
  • Poziom 4  
    Tak, ta pula niestronicowana rośnie - a dlaczego pytasz?

Prawda, że lepiej post wygląda? Poprawiłem. Swiercm.
  • Poziom 43  
    Najprawdopodobniej jakiś sterownik lub aplikacja typu co tam masz nawłączane do myszki i zdaje się jakieś makra klawiatury i inne chity do gier :P Któryś jest fatalnie napisany i daje tzw wyciek pamięci (ang. memory leak)
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyciek_pami%C4%99ci
    Wypadałoby zacząć od odśmiecenia systemu. Poszukiwanie złego sterownika lub złej aplikacji jest trudne.
    Metodą "życia" z tym jest po prostu reset PC. O ile nie narasta ta pula lawinowo można z tym żyć a odejście od komputera co parę godzin dobrze ci zrobi ;)
    Pomocy w szukaniu się nie podejmę bo to jest trudne nawet mając PC przed sobą. Co dopiero zdalnie. Może koledzy mają jakieś patenty albo widzą co tam może być podejrzane.
    Nie zawadzi jak zaczniesz od typowej procedury jak przy infekcji.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1044160.html

Na koniec dasz logi FRST może coś w nich wypatrzą lepsi ode mnie ;)

Alternatywnie - jeśli wiesz kiedy problem się pojawił to aplikacja/sterownik dodany w tym czasie będzie winowajcą a pozbycie się go lekarstwem.
  • Spec od komputerów
    Odinstaluj: UmmyVideoDownloader

Odinstaluj tez na razie 360 Total Security i sprawdz czy cos sie zmieni.

Sam ustawiles to proxy z Tajlandii?
    FF NetworkProxy: Mozilla\Firefox\Profiles\8fn4biqm.default -> http", "202.29.240.34"
    FF NetworkProxy: Mozilla\Firefox\Profiles\8fn4biqm.default -> http_port", 1

Wykonaj Fixlist.txt dla FRST:
    HKU\S-1-5-21-1501849913-2012260622-1509537604-1001\...\MountPoints2: {40c57d30-8321-11e6-8251-4ccc6a2c06a8} - "F:\Setup.bat"
    HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer: Ograniczenia <======= UWAGA
    CHR HomePage: Default -> hxxp://www.interia.pl/#utm_source=instalki1&a...n=instalki1&iwa_source=installer_instalki
    CHR StartupUrls: Default -> "hxxp://www.google.pl/","hxxp://www.istartsurf.com/?type=hp&ts=1442435801&z=cbf40bd2077aedf436006c4g7zaz1obz7cbw5q8c8t&from=cornl&uid=HitachiXHTS545050A7E380_TE85113RJ4YSDRJ4YSDRX"
    CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [glcimepnljoholdmjchkloafkggfoijh] - hxxps://clients2.google.com/service/update2/crx
    S3 MSICDSetup; \??\D:\CDriver64.sys [X]
    S3 NTIOLib_1_0_C; \??\D:\NTIOLib_X64.sys [X]
    C:\Users\Piotrek\AppData\Local\Tempzxp*
    EmptyTemp:
  • Poziom 4  
    Tak więc odinstalowałem te programy co napisałeś, a w proxach nic nie grzebałem.
  • Poziom 4  
    Dobra już naprawione dziękuję za wszelkie pomoce