Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Eolo star immergas - Kociol dwufunkcyjny wysokie ciśnienie

scullynka 31 Dec 2016 08:22 2304 11
  • #1
    scullynka
    Level 7  
    Witam, dzis nad ranem w kotle bardzo.wzrosło ciśnienie do ppnad 3 bara, wyleciala woda z zaworu. Po odpowietrzeniu kaloryferow cisnienie spadło do 1.5bara. Nie.wiem czy serwis przyjedzie, co mogło być przyczyną i co robić w takiej sytuacji? Mieszkam tu od dwóch miesięcy, nie mam pojęcia jak działa takie ogrzewanie.

    Druga sprawa to bardzo wysokie rachunki. Termostat ustawiony na 19/18stopni, kaloryfery odkrecone na 3max 4 i zużycie 186m3?? Czy robię coś nieprawidłowo?

    Prosze serdecznie o pomoc.
  • Helpful post
    #2
    kasprzyk
    Electrician specialist
    Pierwsze - do sprawdzenie naczynie wzbiorcze - jeżeli ok - zaworek dopuszczający (jeżeli jest tylko przyrost)
    zużycie gazu - na to ciężko odpowiedzieć, wiele czynników na to wpływa.
  • #3
    scullynka
    Level 7  
    Serwisant niczego nie stwierdził jeśli chodzi o ciśnienie. Wyczyść natomiast piec i ustawił temp. minimalna lecz piec włączył się w nocy samoistnie i nie wiem czy te ustawienia się nie skasowały... jak ustawić temp. min??

    Pozdrawiam
  • Helpful post
    #4
    kasprzyk
    Electrician specialist
    Wyrażaj się bardziej precyzyjnie - jakie ustawienia, jaką temp. minimalną ? Piszesz o sterowniku (termostacie w pokoju) czy temp. na kotle ? Kocioł się sam włączył - co wskazywał termostat ? Jaki to typ termostatu, model firma.
  • #5
    scullynka
    Level 7  
    Chodzi o temperaturę w kotle. Poprzednio nie była ustawiona dlatego kocioł podobno pobierał dużo mocy...kocioł się wyłączył natomiast termostat był ustawiony na pozycję auto czyli 17/19st. Chciałabym doradzić sprawdzić czy nie skasowały Store parametry.
    Termostat radio tybox.
    Proszę o info czy przy termostacie wszystkie kaloryfery powinny być odkrecone.na max? Tak wyjaśnił mi serwisant, natomiast zauważyłam że pobór jest większy, a jego zdaniem nie powinno się tak dziać.
    Przepraszam za tendencje pytania Ale naprawdę nie znam żadnego fachowca w tej dziedzinie.
  • Helpful post
    #6
    kasprzyk
    Electrician specialist
    Prawdopodobnie piszesz o mocy maks. dla C.O. ale możemy do końca się nie dogadać ;) Ile metrów kwadratowych ma mieszkanie które ogrzewasz, to stare budownictwo, docieplone ściany, jakie okna ? Musiałabyś znać zapotrzebowanie energetyczne budynku na 1m2.
    Jaką temp. masz ustawioną na kotle - tam się samo nic nie kasuje - to taki znaczek góra dół z grzejnikiem, ustaw 50 stopni, jeżeli przyjdą mrozy, termostat w pokoju będzie cały czas pokazywał, że jest załączone ogrzewanie, kocioł będzie cały czas pracował jednak w mieszkaniu nie będziesz osiągać zadanej temp. - wtedy zwiększ temp. na kotle.
    W pomieszczeniu gdzie znajduje się termostat - wszystkie grzejniki zawsze muszą być otwarte na full.
    Sam termostat może stracić ustawienia - jakie przedziały czasowe masz ustawione, w jakich godzinach masz słoneczko , w jakich księżyc - według tych ikonek i zadanej dla nich temperatury będzie pracował kocioł.
  • #7
    scullynka
    Level 7  
    Serwisant mówił, że nie miałam ustawionej tempteratury minimalnej na kotle, dlatego pobieral dużo mocy przy nagrzewaniu. Temp. Na kotle to 70st. C tak ustawił ją ten serwisant z.immergas.
    Mieszkanie 50m2, stare budownictwo, nie ocieplone. Mieszkanie na poddaszu, okna plastikowe.
    Termostat ustawiony czasowo:
    - 5-8 19st
    - 8-18 17st
    -18-22 19st
    - 22-5 17st.
    Tego mi.nie zmieniał, to są moje ustawienia. Czyli w kuchni, gdzie stoi termostat mam kaloryfer na full? Reszta wg uznania?
  • #8
    kasprzyk
    Electrician specialist
    Prawidłowo termostat sterujący załączeniem/wyłączeniem kotła powinien znajdować się w najchłodniejszym pomieszczeniu, głowica na kaloryferze otwarta całkowicie, w pozostałych możesz je skręcić na mniejszy zakres, żeby osiągnąć zadowalającą dla Ciebie temp.
    Poddasze, nie ocieplone ściany - niestety zużycie może być duże.
  • #9
    scullynka
    Level 7  
    Ok czyli nie powinnam liczyc na.cuda w tek kwestii?
    Dziekuje za pomocne opinie.
  • #10
    scullynka
    Level 7  
    Witam,
    Mam jeszcze pytanie. Planuje 2 tygodniowy wyjazd. W mieszkaniu będzie ktoś przebywał sporadycznie... Czy powinnam wtedy kocioł wyłączyć czy ustawić na pozycję anty zamarzeniowa? Jeśli tak to jaka temp. jest odpowiednia?
    Czy przy działającym kotle mogę wyłączyć zawór wody?

    Pozdrawiam
  • #11
    kasprzyk
    Electrician specialist
    Zawór wody użytkowej - tak. (zawór główny przy liczniku)
    Nie możesz wyłączyć kotła, bo nie wiemy jakie mrozy nas dosięgną, a pogoda ostatnie lata jest nieprzewidywalna. Proponuję Tobie ustawić min. 10 stopni na termostacie pokojowym, nie wiadomo gdzie i jak położona jest inst. C.O. mogą być miejsca gdzie jest bardziej narażona na zamarzanie.
  • #12
    scullynka
    Level 7  
    Kocioł przeczyszczony, zmiana ustawień na termostacie. Czekam na efekty.