Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet radiowy 5GHz - Niestabilne łącze

kurczakt 31 Gru 2016 15:25 813 28
  • #1 31 Gru 2016 15:25
    kurczakt
    Poziom 10  

Mam radiówkę gdyż nie mam innego wyjścia niestety, w mojej lokalizacji nie ma światłowodu. Prędkości są bardzo zmienne oraz pingi skaczą co kilka lub kilkanaście sekund powyżej 100 ms i w dodatku co jakiś czas zgubi pakiet. Dostawca twierdzi że winny jest mój komputer, sprawdzali na swoim laptopie to mieli prędkość taką jak na umowie. Tylko że ja mam 2 kompy stacjonarne i 2 laptopy i na każdym sprzęcie jest podobnie. W załączniku logi OTL może ktoś je tutaj przeanalizuje, być może mam jakieś wirusy. Na umowie mam download 12 mbit/s a przed chwilą wyszło mi coś takiego:
    A ping na speedteście zawsze jest niski ale jak testuję w wierszu poleceń pingowanie do stron to jest niestabilny oraz w grach mam lagi. Używam routera tp link mr3420 v2 bo kiedyś korzystałem z playa, obecnie jest podłączona do niego lokalna radiowka pod złącze wan. Proszę się nie sugerować że na obrazku pisze UPC bo oni są tylko dostarczycielem łącza dla mojego lokalnego operatora z Krotoszyna.
    EDIT: zauważyłem że czasem pojawia się na ułamek sekundy takie okienko jak z wiersza poleceń cmd i coś tam pisze w tym okienku na czarnym tle ale nie zdążę przeczytać nigdy co pisze. Może to jest problemem ?

0 28
  • #2 31 Gru 2016 16:23
    nowackahelena
    Poziom 17  

Mam taki sam internet. Antena na zewnątrz. Wbudowany w antenę AP z AP mam skrętkę do routera w domu. Miałam takie same problemy. Po czwartej wizycie serwisanta z firmy której mam internet i wizycie u szefa za piątą wizyta wszystko jak ręką odjął. Nie jest winny twój komp a ustawić AP i router oraz AP u nich to ich obowiązek. u Mnie chodzą dwa lapki i trzy smartwony zaraz dam Ci fotki. Internet radiowy 5GHz - Niestabilne łącze

0
  • #3 31 Gru 2016 16:26
    kurczakt
    Poziom 10  

No ale widzę że u ciebie z tym pingiem jest tak samo jak u mnie właśnie to znaczy widzę że podskoczył ci powyżej 100 ms dwa razy u mnie jest tak samo.

0
  • #4 31 Gru 2016 16:30
    nowackahelena
    Poziom 17  

nie powinieneś mieć żadnych problemów. Jak daleko jest do nadajnika? jakieś drzewa? las? mgławica?

Dodano po 1 [minuty]:

spinguj zagraniczny serwer np ebay.uk

Dodano po 33 [sekundy]:

Wyższy ping od czasu do czasu to nie problem ale ginące pakiety tak.

Dodano po 1 [minuty]:

Jak masz router spróbuj podłączyć się bezpośrednio pod antene to znaczy AP

0
  • #5 31 Gru 2016 16:30
    kurczakt
    Poziom 10  

Ale na speedtestach też mam zawsze niski ping a mimo tego gry lagują. Nie wiem dokładnie ile jest do nadajnika wkażdym razie oni sprawdzali sygnał na laptopie przed instalacją anteny i twierdzą że jest OK Moja antena to mikrotik LHG.

EDIT oto wyniki badania pingu do wp.pl z wiersza poleceń:
    Ping statistics for 212.77.98.9:
    Packets: Sent = 12482, Received = 12396, Lost = 86 (0% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 27ms, Maximum = 1730ms, Average = 64ms
    Control-C
    ^C
    C:\WINDOWS\system32>

a oto badanie do ebay.uk
    Ping statistics for 216.146.46.11:
    Packets: Sent = 42, Received = 42, Lost = 0 (0% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 148ms, Maximum = 224ms, Average = 175ms
    Control-C
    ^C
    C:\WINDOWS\system32>

Z pominięciem routera są podobne problemy tzn. niestabilne prędkości i pingi.

0
  • #6 31 Gru 2016 16:39
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

A ile płacisz za ten urynę net? No i wyjść masz wiele a nie wiedzieć czemu korzystasz z takiego dostawcy. W twojej lokalizacji to można mieć internet LTE bez limitu za 5 zł/m-c i bez żadnej umowy. Wystarczy mieć swój modem/router LTE. na dodatek powinno być szybko i stabilnie bo do BTS-a LTE2600Play przy Ofiar Katynia 1 masz około 1 km i po drdze bez przeszkód.

0
  • #7 31 Gru 2016 16:42
    kurczakt
    Poziom 10  

korzystałem kiedyś z playa ale też mi gry lagowały na nim a poza tym to nie jest prawdziwe bez limitu tylko limit 100 GB a mnie to nie urządza niestety. i napewno nie kosztuje ten play 5 zł/mc bo z tego co wiem to 45 lub 49 .

0
  • #8 31 Gru 2016 16:43
    nowackahelena
    Poziom 17  

Z LTE byłabym bym ostrożna. Nie jest do końca tak wesoło. Zawsze priorytet mają połączenia głosowe. Mogą obciąć transfer i tłumaczyć się że sieć zapchana. Praktyka Plusa.

Dodano po 33 [sekundy]:

Walcz z dostawcą niech pozmienia ustawienia.

0
  • #9 31 Gru 2016 16:45
    kurczakt
    Poziom 10  

No właśnie tak jak pisałem wyżej LTE mnie nie urządza.

Owszem dzwoniłem do dostawcy i wspominałem o spadającej prędkości to oni twierdzą że widzą u siebie że mam 12 mbit iże komputer będzie winny u mnie, że mam przeisntalować system itp albo wogole wywalić windows 10 na rzecz win 7.

0
  • #10 31 Gru 2016 16:53
    nowackahelena
    Poziom 17  

Nie sądzę żeby była twoja wina ale win 10 potrafi nieraz namieszać.

0
  • #11 31 Gru 2016 16:56
    matek451

Korzystałeś i nie miałeś kłopotów to zafundowałeś sobie urynę. Ja piszę, że za 5 zł/m-c masz internet LTE minimum 100GB z pełna prędkościa , potem możliwy lejek 2Mb/s. W praktyce Play na tej ofercie pozwala wykorzystać i 200GB na maksa bez lejka. A jak przytnie po 200GB to mam kilka takich kart i wymieniam na nastepną, stać mnie . Każda to 5 zł/m-c. Korzystam już 4 rok za grosze i nie wiem co to limity. Nie masz wiedzy na ten temat więc nie korzystasz , choć na Rumiankowej masz zasięg z BTS-a Play działającego w LTE-A. Na nim działa LTE2600, LTE1800, LTE1800 i LTE800. Pasm do wyboru, do koloru i pewnie bez anteny zewnętrznej. Na dodatek do tego MR-3420 pewnie z Play został jakiś modem, pytanie tylko jaki i czy obsługuje LTE? Masz prawdziwe bez limitu z kiepskimi prędkościami od dostawcy, który kolejkuje odbiorców i ping rośnie w kosmos. Zamiast dokupić łącza wstawia ci bajki o winie komputera. Klasyka tematu a płacić trzeba. Nie słuchaj rad ludzi, którzy o LTE nie maja zielonego pojęcia. Play na LTE nie korzysta z VoLTE i rozmowy głosowe nie mają zadnego priorytetu. Sieć LTE play obsługuje tylko ruch data, na taryfach internetowych i głosowych Play.

0
  • #12 31 Gru 2016 17:04
    kurczakt
    Poziom 10  

Ale skąd ty wiesz na jakiej ulicy ja mieszkam czy ja o tym gdzieś pisałem ?

0
  • #13 31 Gru 2016 17:05
    nowackahelena
    Poziom 17  

Może zastanów się faktycznie nad tym co pisze matek

0
  • #14 31 Gru 2016 17:31
    matek451

Mam szklaną kulę , a tak na serio to sprawdź jak teraz u ciebie działa teraz LTE w Play. Nie wiem kiedy korzystałeś z Play ale teraz na BTS-ie przy Ofiar Katynia 1 po modernizacji sa wszystkie pasma LTE. Na LTE2600 Play ma 20MHz w MIMO i DL do 150Mb/s, na LTE1800 10MHz w MIMO i DL do 75Mb/s. Na LTE2100 i LTE800 po 5MHz pasma w MIMO czyli na kazdym DL do 37,5Mb/s. na sprzęcie z LTE-a przy agregacji 2-3 pasm LTE można uzyskać fajne prędkości. Testy można wykonać na telefonie LTE z aplikacją Network cell Info , do tego karta Play Internet na Kartę za 9 zł, po rejestracji bonus 100GB. Napisz jaki masz modem od Play, na nim tez zrobisz testy prędkości. Dostawca ewidentnie nie wywiązuje się z warunków umowy i trzeba pomysleć o alternatywie dla niego. PS. A miejsce zamieszkania podałeś przecież sam.

0
  • #15 31 Gru 2016 17:38
    kurczakt
    Poziom 10  

z tą radiówką w sumie dopiero co podpisałem umowę kilka dni temu awcześniej właśnie korzystałem z play, modem mam w tej chwili Huawei E3272 i wsumie mógłbym go nawet podłączyć jeszcze bo mam doładowanie ważne do 7 stycznia 2017. A nie wiesz czy można wypowiedzieć umowe na internet np. w ciągu 10 lub 14 dni ? Na tym play też zdarzały sie u mnie lagi w grach i pamiętam że pasmo 1800 było często zapchane i wychodził download niższy niż upload LOL

0
  • #16 31 Gru 2016 18:10
    matek451

To ten dostawca nieźle sobie pogrywa, nowy klient i od razu takie numery. Masz E3272 z Play czyli pewnie wersja zwykła, do łączenia używa managera połączeń Play on Line?. Sprawdź czy działa z programem http://nerve.org.za/mdma/download/mdma1103.zip MDMA to program obsługujący modemy Huawei w wersji zwykłej. Pokazuje parametry sygnału, dane BTS-a i pozwala wymuszać technologie i pasma LTE. Inny to dla tych modemów Top Net Info http://legalne.info.pl/down/3729/6416 Najsłabszy zasięg masz na LTE2600 ale największe prędkości, potem LTE1800. Modem bezpośrednio w komputerze, z MR3420 działa słabo. Ten router na oficjalnym FW ma problemy z obsługa modemów LTE szczególnie z tymi w wersji zwykłej. Działaja na nim tylko w trybie RAS czyli nie wykorzystuja w pełni możliwości sieci LTE. Lepiej jest po zmianie FW na OpenWRT. LTE2600 w Play działa dużo lepiej niż LTE1800. 20MHz pasma w MIMO robi swoje, na dodatek z tego pasma korzysta póki co duzo mniej klientów niż z LTE1800. Dysponując narzędziem do wymuszania pasm LTE na modemie można sprawdzić działanie wszystkich, sam dysponuję sprzętem z LTE-A i korzystam z agregacji pasm LTE w Play. Zrób testy LTE Play pod BTS-em przy Ofiar Katynia, połączysz się wtedy z LTE2600 i sprawdzisz jak działa to pasmo. A temu dostawcy postaw warunek albo wypełni warunki umowy albo rezygnujesz. Jeśli umowa zawarta u ciebie w domu to masz 14 dni na rezygnację z niej.

0
  • #17 31 Gru 2016 18:20
    kurczakt
    Poziom 10  

A nie wiesz czy można jakoś zrobić żeby wymuszenie LTE 2600 działało z MR3420 V2 ? Bo ja mam 2 kompy w domu oraz 2 lapki i smartfony więc chyba rozumiesz ? W tym programie co podałeś link jak najbrdziej działa ten modem ale jak jest podłączony do kompa bezpośrednio.
    EDIT: podłączyłem modem do kompa i wymusiłem LTE2600 ale chyba jest słaby sygnał bo download 12-14 mbit/s. Podaję parametry sygnału z mdma: RSSI około -80 dbm, RSRP -112 dbm

0
  • #18 31 Gru 2016 18:41
    matek451

Po wymuszeniu na E3273 LTE czy konkretnego pasma LTE powinien po przełożeniu do MR-3420v2 zapamiętać te ustawienia i łączyć w LTE2600. Problemem jest sam router, ma on mało pamięci i słaby procesor i przy jednoczesnej pracy po LTE z dużą prędkościa i WiFi zrywa połączenie, szczególnie z modemami w wersji zwykłej. Kolejny to przy słabym sygnale LTE np na LTE2600 modem pobiera duzy prąd i MR-3420v2 ma problemy z zasilaniem go po USB. Ale największy to tak jak pisałem, na OFW nie obsługuje modemów w trybie NDIS ze sterownikami NCM. Te sterowniki oraz tryb obsługi w NDIS jest dostępny na alternatywnym firmware od Cezarego. Tryb RAS, w którym MR-3420v2 na OFW obsługuje E3272 ( wersja zwykła) pozwala na prędkości 20-30Mb/s. Sprawdzałeś jak działa LTE2600 Play u ciebie?

0
  • #19 31 Gru 2016 18:47
    kurczakt
    Poziom 10  

No przecież napisałem ci wyżej już jaki mam sygnał na LTE 2600 , w swojej poprzedniej wypowiedzi. Przeczytaj ją do końca.

0
  • #20 31 Gru 2016 18:50
    nowackahelena
    Poziom 17  

To jest włąśnie LTE

0
  • #21 31 Gru 2016 19:01
    kurczakt
    Poziom 10  

wynik na LTE 2600 , niestety słaby sygnał: RSSI -79 dbm,/RSRP -112 dbm musiałbym podłączyć antenę zewnętrzną, w sumie jedną mam ale taką chińską z allegro za 100 zł i chyba nie obsługuje ona 2600

0
  • #22 31 Gru 2016 19:03
    nowackahelena
    Poziom 17  

Nie o wynik chodzi a o stabilność łącza. Oczywiście wynik nie za mały.

0
  • #23 31 Gru 2016 19:17
    matek451

Ten speedtest to na samym E3272 w komputerze czy w MR-3420? Zobacz jakie sa rezultaty gdy modem jest na zewnątrz za oknem. Parametry sygnału powinny się poprawić i co za tym prędkości. Zobacz też z tą chińską, zysku moze nie będzie ale przeniesie punkt poboru na zewnątrz. ale nawet wewnątrz bez anteny to LTE 2600Play działa lepiej niż radiówka. sprawdź ping, stabilność. Ogólnie potestuj. Tak jak pisałem, jest sposób aby mieć LTE w Play za 5 zł/m-c.

0
  • #24 31 Gru 2016 19:20
    kurczakt
    Poziom 10  

ten wynik na modemie podłączonym do komputera bezpośrednio,. A jaki to sposób ? bo ja zawsze wpłacałem45 zł na miesiąc na playa.

EDIT oto wynik z podłączoną anteną - chińczykiem
    z tym że mam uwaloną jedną z dwoch końcówek od anteny i podłączyłem tylko jedno gniazdo antenowe do modemu

0
  • #25 31 Gru 2016 20:17
    matek451

No to teraz już chyba nie masz wątpliwości z wyborem internetu ? Ta niby antena z Chin przenosi pobór sygnału LTE na zewnątrz. Pytanie tylko czy to LTE2600 czy LTE1800? Nie działa w MIMO bo masz uszkodzony kabel a mimo to prędkości całkiem OK. W MIMO powinno być jeszcze lepiej. A sposób jest prosty. Kupujesz kartę Red Bull Mobile za 9 zł, taka z puszką. Są w salonach Play, na stacjach, kioskach. Po doładowaniu za 50 zł jest ważna 100dni. Co 30 dni włączasz usługę Darmowy Internet LTE bez limitu. Na Play24 lub kodem. Jest za darmo, 50 zł zostanie na koncie. W drugim m-cu włączasz ponownie i do tego kupujesz pakiet 600MB za 5 zł aby LTE działał na maksa. RBM na Kartę 5 to taryfa głosowa i musi być aktywny jakiś pakiet internetowy. Ale to i tak jest za drogo bo musiałbyś po 100 dniach doładować za 50 zł i na koncie tworzy się skarbonka. Jest sposób aby na taryfie RBM na Kartę 5 mieć Rok Ważności Konta i wtedy doładujesz raz za 30 zł a potem co m-c za 5 zł i włączasz DIL a za 5 zł pakiet 600MB. Wymaga to zabiegu w postaci przejścia z innej sieci. w tym celu kupisz starter Orange za 5 zł, rejestrujesz go . Dostaniesz bonus 100GB +100GB jesli podasz dane adresowe http://www.telepolis.pl/wiadomosci/orange-prz...za-bonus-za-rejestracje-numeru,2,3,37849.html Zasięg LTE Orange masz z BTS-a LTE1800NetWorks, które sa u ciebie w pobliżu. Wykorzystaj te 200GB po czym idź do salonu Play i przenieś numer z Orange na taryfę RBM 7MNP, to taryfa do migracji od innego operatora. Czasmi sa problemy bo w salonach nie mają czystych starterów RBM 7MNP. Po przeniesieniu aktywuj bonus za rejestracje karty RBM7MNP. Jest to min Rok Ważności Konta. Na RBM 7MNP nie działa usługa Darmowy Internet LTE dlatego na Play 24 przeniesiesz się na taryfę RBM na Kartę 5. RWK przejdzie tez na nią. w ten sposób uzyskasz taryfę RBM na Kartę 5 z RWK , na której włączysz DIL. Teraz doładujesz za 30 zł, włączasz DIL na 30 dni i korzystasz. Po m-cu doładujesz za 5 zł, kupisz pakiet 600MB za 5 zł i znowu właczasz DIL . I tak co 30 dni. To 30 zł zostaje zawsze na koncie. w ten sposób masz za 5 zł/m-c internet minimum 100GB z ta prędkością LTE w Play dostępną u ciebie. Duże pliki pobieraj w nocy to i 200GB wykorzystasz bez lejka 2Mb/s. W tej usłudze ten lejek nie jest obligatoryjny. Mam nadzieję ,że ci zrobiłem niezły prezent na Nowy Rok. Teraz masz argument w rozmowach z tym dostawcą radiowym.

1
  • #26 31 Gru 2016 20:33
    kurczakt
    Poziom 10  

To ja już wole wplacac co miesiąc 45 zł po prostu, za dużo zachodu z tym wszystkim żeby mieć za 5 zł. Mam tylko nadzieję że dostawca radiowy nie będzie robił problemów z rezygnacją, jak myślisz ? Może najlepiej będzie wysłać do nich polecony list z potwierdzeniem odbioru co ?

0
  • #27 31 Gru 2016 20:46
    matek451

Ale nie musisz robić tego zabiegu z przeniesieniem i RWK. Kup taki starter za 9 zł z puszka RBM https://www.google.pl/imgres?imgurl=https%3A%...5_RAhVE0xoKHV-HDv8QMwgnKAIwAg&iact=mrc&uact=8 Na nim jest taryfa RBM na Kartę 5 i działa usługa DIL. Rejestrujesz starter. Musisz ja doładowywać co 100 dni za 50 zł. Właczasz DIL na Play24, a potem za 30 dni ponownie i kupujesz pakiet 600MB za 5 zł. Za 30 dni ponownie , i potem znów a po 100 dniach znowu doładujesz. Usługa DIL nic nie kosztuje a to 5 zł to za pakiet 600MB. z pierwszego doładowania zostanie ci 35 zł. Wszystko robisz na Play 24. Kasę z doładowań możesz wykorzystać na inne usługi. Szkoda kasy na ten Play Innternet na Kartę za 45 zł. No i tu masz nawet 200GB na maksa i lejek 2Mb/s.Na PINK za 45 zł to sztywne 100GB i od razu lejek 1Mb/s.Nie opłaca się. l starter RBM za 9 zł z puszka kupisz w salonie Play i od razu zarejestrujesz, sa tez bomusy za rejestrację. Nie marnuj kasy za gorszą ofertę w PInK.

0
  • #28 31 Gru 2016 21:01
    kurczakt
    Poziom 10  

Ale te startery z puszką już są wycofane ze sprzedaży przecież. Kiedyś właśnie byłem się pytać w salonie playa to mieli tylko atrapę tego starteru. Po za tym ja mam jeszcze ten stary play internet na kartę gdzie było tak że lejek może być ale nie musi i wlasnie na 2 mbit a nie 1.

0
  • #29 31 Gru 2016 21:22
    matek451

Są startery RBM z puszką za 9 zł, w salonach Play, na stacjach czy salonach prasowych. W tym salonie wstawiali ci kit. Tu masz stronę RBM https://www.redbullmobile.pl/oferta/na-karte/taryfy-na-karte/ kliknij na RBM na kartę 9 zł i wszystko masz jasne. 5 zł n am-c to 9x taniej niż w twojej PInK. W sprzedaży nie ma starych starterów RBM z puszką a na nich za doładowanie 50 zł konto przedłużało się o 150dni. Na Allegro sprzedają takie za 90 zł ale się nie opłaca. Takich nowych za 9 zł z taryfą RBM na Kartę 5 gdzie działa DIL i doładowanie za 50 zł na 100dni nie brakuje. Na pewno znajdziesz. Szkoda wydawać za coś 45 zł/m-c jak można mieć za 5 zł/m-c. Konsultanci w Play najchętniej to by ci wcisnęli abonament za 70 zł, kup starter RBM za 9 zł , zarejestruj , doładuj i na Play 24 zarządzaj kartę i DIL. Sam jak pisałem mam wiele kart i to z RWK i korzystam od 39 m-cy. Mnóstwo kasy zostało w kieszeni.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo