Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kina domowego do TV

Arturkot123 31 Gru 2016 16:12 483 4
  • #1 31 Gru 2016 16:12
    Arturkot123
    Poziom 12  

Witam
    Posiadam TV Philips oraz kino domowe Sony BDV-E2100. Chciałem się dowiedzieć, czy da się tak ustawić urządzenia, żeby po przełączeniu kina domowego w tryb TV (złącze optyczne) automatycznie wyłączał się dźwięk z TV. Obecnie trzeba ręczne wyciszać TV. Aktualne podłączenie: TV: HDMI 1->dekoder TOYA
    HDMI 2->kino domowe Sony
    Złącze optyczne w TV->Sony

0 4
  • #2 31 Gru 2016 22:36
    Preskaler
    Poziom 37  

Dziwne pytanie. Po co w ogóle włączać głośniki TV jak masz KD? Ja mam na stałe wyłączone bo (też na stałe} mam podłączone słuchawki i one wyłączają głośniki TV. Chcę słuchać głośno to włączam KD a jeśli nie chcę to wyłączam i słucham na słuchawki. Żadnemu konstruktorowi nie perzyszło do głowy aby zrobić oddzielne wyłączanie sygnału optycznego i głośników bo po co? Jeśli koniecznie jest Ci potrzebne takie rozwiązanie to musisz zaingerować w TV i zrobić dodatkowy wyłącznik głośników przy pomocy np. dodatkowego pilota. Nie wyobrażam sobie jednak jak by to miało odbywać się automatycznie? Niby teoretycznie jest to możliwe ale skąd wziąć informację, że KD jest ustawione w pozycji "Digital in" (wejście cyfrowe)?

0
  • #3 01 Sty 2017 02:19
    Polon_us
    Poziom 40  

Jeżeli telewizor wspiera funkcję ARC (kino ma tę opcję) to kolega może osiągnąć zamierzony efekt.
    Przez zamierzony efekt rozumiem, że włączenie kina spowoduje wyciszenie głośników TV i przeniesienie dźwięku na KD.
    Nie ma to nic do czynienia z połączeniem optycznym, które w tym przypadku nie będzie potrzebne.

Zakładam, że TV wspiera funkcję ARC - niestety autor tematu nie pofatygował się podać modelu tego Philipsa.

0
  • #4 01 Sty 2017 04:26
    arigato
    Poziom 22  

Temat jest niestety szeroki, bo wszystko zależy od oczekiwań użytkownika.

Preskaler napisał:
    Dziwne pytanie. Po co w ogóle włączać głośniki TV jak masz KD? Ja mam na stałe wyłączone bo (też na stałe} mam podłączone słuchawki i one wyłączają głośniki TV. Chcę słuchać głośno to włączam KD a jeśli nie chcę to wyłączam i słucham na słuchawki.

Naprawdę, niewiele wystarczy żeby być! Przecież nie idzie o sponiewieranie kogoś kto nie do końca wie! Niektórzy wolą pomidorową, nadal zaciągając na grzbiet koszulę. Można łączyć poprzez np. wyjście optyczne TV, co jest często spotykane ostatnimi czasy, lub (na wymarciu) połączenie za pomocą przewodu słuchawkowego i dalej - do wejść analogowych audio wzmacniacza. Przy drugim rozwiązaniu wskazana jest jednak ostrożność ponieważ bardzo łatwo można przesterować wejście wzmacniacza, a to z kolei może doprowadzić do uszkodzenia kolumn/kolumny.
    Zatem - ostrożnie/szkło :D

0
  • #5 01 Sty 2017 10:43
    Arturkot123
    Poziom 12  

Dziękuje za pomoc. TV ma ARC. Ustawiłem wszystko jak trzeba i działa.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo