Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zdalne sterowanie roletami - Jak zdalnie stereować roletami.

nawasaqi 31 Dec 2016 17:42 4278 7
 • #1
  nawasaqi
  Level 12  
  Witam serdecznie...
  Mam takie pytanie jakieś 2lata temu firma zainstalowała mi rolety zewnętrzne. Wtedy jakoś o tym nie myślałem ale chciałabym móc sterować roletami za pomocą pilota, telefonu etc. I teraz takie pytanie firma co mi to instalowała nie istnieje już koleś czmychnął na zachód z ekipą i brak kontaktu z nim. Czy może ktoś mi podpowiedzieć czy można do takiego sterownika dorobić sterowanie radiowe czy lepiej wymienić na nowe z radiem. Chociaż na tych sterownikach pisze o częstotliwości radia. Zdjęcia zamieszczam poniżej. Jestem programistą więc jeśli chodzi o sferę software to sobie ogarnę.
  Z góry dziękuję za odpowiedź
  I szczęśliwego Nowego Roku...
 • #2
  nobanmeplease
  Level 16  
  Witam!
  Czy znasz się trochę na arduino?
  Jeśli tak to nieinwazyjną metodą możesz do przełączników zamontować servo, które będzie sterowane z arduino posiadające moduł WIFI, po przez softwarowe zestawienie z hotspotem (interfejs będziesz musiał sam zrobić przeglądarkowy) :)
  Pozdrawiam!
 • #4
  daro31ie
  Automation specialist
  To wszystko zależy jaką kwotą na ten projekt dysponujesz.
  Rozwiązan tyle ile fachowców...
 • #5
  nobanmeplease
  Level 16  
  daro31ie wrote:
  To wszystko zależy jaką kwotą na ten projekt dysponujesz.
  Rozwiązan tyle ile fachowców...

  Sądząc po kosztach to myślę że moja propozycja będzie najlepsza, gdyż po co robić przerost formy nad treścią, gdyż zawsze będzie można wykorzystać to do czego innego :D
 • #6
  Markos80

  Automation specialist
  Napisz może w dziale automatyki domów lub sterowania bram. Tam chłopaki pewnie będą potrafili podać producenta Twojego sterownika. Wiem, że Nice ma rozwiązania na tej częstotliwości.
 • #7
  nawasaqi
  Level 12  
  Dzięki Panowie mam raspberry Pi które steruje mi oœwietleniem oraz steruje stacja pogodowš także, to chciałbym wykorzystać. Arduino też gdzieœ leży ale tak jak piszecie napiszę posta w dziale automatyki domów lub proszę moderatora o przeniesienie tematu. Z góry dziękuję i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 😁
 • #8
  Marek J.
  Moderator of Property Security
  To coś co masz rozkręcone to odbiornik radiowy systemu YOODA.
  Piloty są dedykowane (te naścienne są bardzo podobne do tego obok) i raczej nie dopasujesz nic po wi-fi czy bluetooth..Możesz rozbudować system o piloty z programatorem czasowym lub interfejs Yooda Smart, którym możesz sterować po wi-fi lub ethernet a on zmienia to na częstotliwość radiową 433MHz i steruje dowolnym urządzeniem.

  Kompatybilnymi systemami handluje pod "swoją" nazwą firma Portos i Aluprof...