Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Farnell IoTFarnell IoT
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Identyfikacja sterownika rolet - Sterownik do rolet prośba o identyfikację.

01 Jan 2017 11:30 2457 6
 • Level 12  
  Witam serdecznie...
  Mam taki problem mianowicie jakieś dwa lata temu firma założyła mi rolety ale niestety zawinęli się na zachód. I nie mam jak teraz zidentyfikować sterownika bo, nie posiada żadnych oznaczeń. Dlatego wielka prośba czy ktoś z szanownych kolegów miał styczność z takim sterownikiem i czy można sterować nim przez wifi?? Jeśli tak to jakie urządzenie sterujące musze nabyć czy ewentualnie mogę wykorzystać
  Raspberry. Aktualnie mam na nim sterowanie oświetleniem oraz stacje pogodową. Interfejs do sterowania sam sobie okoduję z tym nie ma problemu. Jednak moja znajomość elektroniki jest praktycznie zerowa. Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.
  Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.
 • Farnell IoTFarnell IoT
 • Level 27  
  Jest to typowy "włącznik" do sterowania rolet . Masz na nim zasilanie ( L i N ) oraz przełącznik góra i dół . Przy roletach jak mnie pamięć nie myli masz jeszcze sterownik. "Włącznik " można zastąpić dwoma przekaźnikami .
 • Farnell IoTFarnell IoT
 • Level 12  
  Oki super dziękuję za identyfikację to są te sterowniki wyglądają identycznie. I teraz pytanie bo widzę że są dostępne piloty do nich oraz moduł umożliwiający sterowanie nimi za pomocą telefonu, za cenę prawie 1000zł... To średnio mi się opłaca. Czy istnieje techniczna możliwość bym mógł sterować tymi sterownikami za pomocą Raspi ?? Jeśli tak to co musiałoby by być odbiornikiem sterującym podpiętym pod Raspi?? Wystarczy najzwyklejszy moduł WiFi?? Podejrzewam że pewnie są jakieś kody które się wysyła do tych sterowników i na tej podstawie reaguje czy podnosić roletę czy opuszczać? Jakby toś mógł mi opisać króciutko co muszę mieć by zacząć sterować roletami. Samą apkę na telefon bądź interfejs www to sobie ogarnę samemu albo skorzystam z domoticz o ile będzie się dało chociaż wolę swoje rozwiązania ;).
 • Level 12  
  To ja wiem to takie rozwiązanie to znam mogę kupić sobie od razu sterowniki z wifi. Ale ja nie chce wymienia tych co są.
  Poszukałem jeszcze trochę i znalazłem rozwiązanie które mnie w pełni satysfakcjonuje a jednocześnie daje jeszcze większe możliwości. Jest to RF Link. Koszt nie duży a możliwości jeszcze więcej ;)
  Mój sterownik:
  http://faher.pl/pliki-do-pobrania/doc_view/22...-przelacznika-z-wbudowanym-odbiornikiem-dc282
  I Rflink:
  http://www.nemcon.nl/blog2/easyha
  http://projektpimalina.blogspot.com/2016/09/bramka-rflink-do-domoticz.html
  https://www.domoticz.com/forum/viewtopic.php?t=7573
  Myślałem, że to można w prosty sposób zrobić że jak wifi to można z wszystkiego sterować a tutaj się okazuje że są różne protokoły do tego dochodzi kodowanie etc.


  Bo w końcu jakby byłoby to takie proste to można komuś zdalnie otwierać rolety na chacie , stojąc 50m dalej;)
 • Level 8  
  Witam,
  to co Kolega posiada na (w) ścianie, to standardowe przełączniki klawiszowe z wbudowanymi odbiornikami radiowymi. Marka DUJA. Producent CHINY.
  Dystrybutorów jest w Polsce kilku, jeśli nie kilkunastu. SUKCES, PORTOS, ALUPROF... Wszyscy sygnują produkt swoją nazwą.
  Tak czy owak jest to zwykła technologia radiowa ze zmieniającym się kluczem. Przekaźniki mają naturalnie w sobie ale i wadą tych przełączników/odbiorników jest brak dodatkowej bramki do sterowania z magistrali, co w Twoim przypadku załatwiło by sprawę. Jeśli chcesz się bawić w przeróbki i "cudowanie" to musiałbyś kupić kompatybilnego pilota wielokanałowego i sprzężyć go z odpowiednim interfejsem.
  Moim zdaniem gra nie warta świeczki...
  Pozdrawiam