Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe SAMSUNG HT-J7500W - Chwilowe zaniki dźwięku

ralfvip 01 Sty 2017 12:13 723 3
  • #1 01 Sty 2017 12:13
    ralfvip
    Poziom 8  

Witam,

Posiadam telewizję kablową UPC, telewizor SAMSUNG UE40F6400, kino domowe SAMSUNG HT-J7500W.
    Przed podłączeniem kina domowego SAMSUNG HT-J7500W wszystko chodziło tak jak należy: obraz i dźwięk.
    Po podłączeniu kina domowego SAMSUNG HT-J7500W pojawił się problem z dźwiękiem, tzn. raz na jakiś czas (różnie - raz na pół godziny, raz na dwie godziny - nie ma na to reguły) jest chwilowy zanik dźwięku na około 0.5 sekundy. Jest chwilowe przerwanie dźwięku.
    Wydaje mi się, że nie ma znaczenia co oglądam, jaki kanał itd.
    Co ciekawe sytuacja taka występuje tylko jak oglądam telewizję. Przy słuchaniu i oglądaniu płyt z odtwarzacza taki problem się nie pojawia.
    Jaka jest tego przyczyna? Co mogę z tym zrobić?
    Z góry dziękuję za wszystkie porady.

Poniżej prosty schemat podłączenia całego zestawu: UPC - SAMSUNG UE40F6400 - SAMSUNG HT-J7500W:

Kino domowe SAMSUNG HT-J7500W - Chwilowe zaniki dźwięku

W razie pytań piszcie.

Pozdrawiam

0 3
  • #2 20 Lut 2017 12:08
    gawron1988
    Poziom 2  

Cześć. Mam ten sam problem z zestawem BOSE. W trakcie oglądania dochodzi do 0,5 sekundowego przerwania/ zaniku. Czasami dzieję się tak po długim oglądaniu np 4 godzinach, czasami po 1 godzinie. Próbowałem cokolwiek, czytałem różne informacje o drobnych zwarciach przez kabel HDMI, przeszedłem na kabel optyczny i jest bez zmian. Kontaktowałem się z serwisem i twierdzą, że to wina innych urządzeń pracujących na tej samej częstotliwości. W Twoim przypadku to raczej wykluczone bo są łączone przewodami. Znalazłeś jakieś rozwiązanie? Ja ciągle testuję jakieś zmiany i szukam rozwiązania. Też mam TV samsunga, może problem jest w TV.

0
  • #3 20 Lut 2017 13:37
    ralfvip
    Poziom 8  

Problem rozwiązałem w ten sposób, że dźwięk z telewizora do kina domowego puściłem kablem optycznym.
    Wyłączyłem funkcję Audio Return Channel w ustawieniach kina domowego. Dana opcja służy udostępnianiu dźwięku za pomocą kabla HDMI.
    Po wyłączeniu tej funkcji dźwięk będzie przesyłany wyłącznie kablem optycznym.
    U mnie to pomogło.

0
  • #4 20 Lut 2017 13:45
    gawron1988
    Poziom 2  

Dzięki za informację.
    Pozdrawiam

0