Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hotpoint Ariston LFF 8M121 CX - Nie dokładne mycie naczyń

rafal2shae 01 Jan 2017 14:07 2451 10
 • #1
  rafal2shae
  Level 11  
  Witam posiadam zmywarkę Hotpoint Ariston LFF 8M121 CX Eu próbowałem już różnych firm soli, kapsułek i nabłyszczaczy a ona dalej nie dokładnie zmywa. Zostają smugi lub proszek (chyba to nie rozpuszczona tabletka). I tak praktycznie za każdym razem na wszystkich programach. Woda doprowadzająca jest dobrze odkręcona jak również na bieżąco czyszczę koszyczek i filtry wewnątrz z kamienia. Proszę o wskazówki jak wyeliminować niedokładne mycie.
 • #3
  Piasek80
  Level 31  
  Mam tej samej firmy w domku letniskowym: też często trafiają się albo niedomyte kubki czy naczynia. Wywnioskowaliśmy że to od nadmiernego zapełnienia zmywarki. Tzn jak nakładziesz bardzo ciasno, jedno przy drugim to nie domywa. Trzeba luźno układać i jakoś działa ale jak się trafi większa partia naczyń że spokojnie wejdą do zmywarki ale trzeba ciut logistyki aby to wszystko upakować - część naczyń pozostaje niedomyta. Dla mnie to po prostu lipa i tyle: mamy jeszcze 2 Bosche i Whirpoola i tam na prawdę można tak napakować żeby się tylko śmigi dały radę obracać i zawsze domyte wszystko.
 • #4
  rafal2shae
  Level 11  
  Tak grzeję, naczynia ciepłe po zakończeniu cyklu. Łopatki obracają się normalnie lekko, są czyszczone na bieżąco. Nie nakładam kto wie jak ciasno normalnie tak jak przegródki. Zdarza się, że nie zawsze rozpuści tabletkę do końca ale to finischa najczęściej.
 • #5
  h jaworski
  Home appliances specialist
  Trzeba sprawdzić działanie łopat w czasie pracy to że obracają się lekko o niczym jeszcze nie świadczy, przy okazji sprawdź poziom wody ile nabiera zmywarka.
 • #6
  rafal2shae
  Level 11  
  Jak mam sprawdzić działanie łopat w czasie pracy oraz ilość pobranej wody ?
 • #7
  omnibus111
  Level 14  
  Proszę sprawdzić stan pompy myjącej i węże ją łączące .Zmywarka ma filtry ,ale są przypadki że coś się ,,przemyci'' i blokuje właściwy przepływ wody myjącej.
 • #8
  rafal2shae
  Level 11  
  Czemu wyskakuje mi ostatnio komunikat zapchany filtr jak wszystko przeczyściłem ? Coraz częściej pojawia się piana mimo rozpuszczonej tabletki i zakończeniu zmywania. Hotpoint Ariston LFF 8M121 CX - Nie dokładne mycie naczyń Hotpoint Ariston LFF 8M121 CX - Nie dokładne mycie naczyń
 • #9
  omnibus111
  Level 14  
  Jak wspomniałem wcześniej, intensywność mycia (skuteczność) i (prędkość wirowania łopat z dyszami) zależy od ilości przepływu wody w jednostce czasu danego programu. Jeśli występują zatory w układzie niestety, ale mycie będzie pobieżne! Sprawdź fizycznie ilość pobieranej wody w/g instrukcji obsługi (ustaw np. pojemnik około 20l na wysokości 40-80 cm od podłogi. Przełóż wąż odpływowy zmywarki do pojemnika i zabezpiecz aby nie wyskoczył. Włącz zmywarkę, a po skończonym myciu zmierz ilość wody.
 • #11
  h jaworski
  Home appliances specialist
  To nie jest filtr, tylko elektrozawór wody i jest nierozbieralny. Otwórz zmywarkę w czasie pracy i sprawdź ile wody nabrała. Jednak z reguły nabiera do połowy korka na sól, ustaw śmigła w jednakowej pozycji zamknij zmywarkę włącz i po 5 minutach sprawdź położenie śmigieł, zrób kilka takich testów.