Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kina domowego

ajlo123 01 Sty 2017 14:44 486 7
  • #1 01 Sty 2017 14:44
    ajlo123
    Poziom 2  

Posiadam stare kino domowe LG z wyjściami audio in i monitor out. Kupiłem ostatnio telewizor marki Samsung 40j5100. Niestety, nie wiem jak podłączyć to kino domowe żeby leciał głos na głośnikach kina. Pomocy

0 7
  • #2 01 Sty 2017 15:19
    tkaczu1
    Poziom 17  

pewnie musisz puścić dźwięk z telewizora na amplituner przewodem optycznym albo coaxialnym jak kino nie ma wejścia optycznego ja mam tak u siebie i to działa

0
  • #4 01 Sty 2017 15:51
    tkaczu1
    Poziom 17  

w kinie musisz mieć wejście audio in i tam podłącz audio z telewizora, a jak obraz puszczasz też przez kino to w ustawieniach telewizora musisz wybrać odpowiednie źródło sygnału wejściowego

0
  • Pomocny post
    #5 01 Sty 2017 16:06
    Polon_us
    Poziom 41  

tkaczu1 napisał:
    dźwięk z telewizora na amplituner przewodem optycznym albo coaxialnym jak kino nie ma wejścia optycznego

To zdanie nie ma specjalnie sensu.
    @tkaczu1 - kolega mógłby rozwinąć tę myśl?

@ajlo123 - telewizor ma wyjście słuchawkowe?

Jeśli nie, to konwerter DAC. Proszę przejrzec forum - mnóstwo tematów o tym.

0
  • #6 01 Sty 2017 16:33
    ajlo123
    Poziom 2  

tkaczu1 napisał:
    w kinie musisz mieć wejście audio in i tam podłącz audio z telewizora, a jak obraz puszczasz też przez kino to w ustawieniach telewizora musisz wybrać odpowiednie źródło sygnału wejściowego

Drogi kolego to co widać na zdjęciach to powiększone to jest kino domowe. Niestety po podłączeniu aux In do tego samego widzimy na telewizorze audio (białe i czerwone) i kabel od monitora do żółto zielonego gdy przełączam na telewizorze pojawia się, że należy sprawdzić źródła podłączenia, głośniki też nie działaja.

kolego Polon_us tak telewizor posiada wejście słuchawkowe masz pokazane na zdjęciu jak powiększysz to u samej góry

0
  • Pomocny post
    #7 01 Sty 2017 16:45
    Polon_us
    Poziom 41  

Jeżeli ma wyjście słuchawkowe to proszę zaopatrzyć się w przewód minijack stereo -> 2xCINCH.

Połączyć ten przewód z wejściem AUX-IN w kinie.
    W TV ustawić głośność na 50%, a resztę regulacji głośności w kinie.
    Być może słuchawki mają oddzielną regulację głośności w TV, proszę to sprawdzić.

0
  • #8 01 Sty 2017 16:53
    ajlo123
    Poziom 2  

Polon_us napisał:
    Jeżeli ma wyjście słuchawkowe to proszę zaopatrzyć się w przewód minijack stereo -> 2xCINCH.

Połączyć ten przewód z wejściem AUX-IN w kinie.
    W TV ustawić głośność na 50%, a resztę regulacji głośności w kinie.
    Być może słuchawki mają oddzielną regulację głośności w TV, proszę to sprawdzić.

Dziękuję ! Jak kupie kabel to zobaczymy czy działa ;)

0