Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oprogramowanie naprawy systemu Windows 10 Home

01 Sty 2017 15:30 429 3
  • Poziom 4  
    Witam!
    Od kilku miesięcy jestem w internecie i większość czasu spędziłem na usuwaniu wirusów. Mam laptop Lenovo 100 z Windowsem 10 Home. W tym krótkim czasie "przetestowałem" kilka programów antywirusowych. W trakcie moich działań, od marca do końca maja ub. roku: 5 resetów nowego laptopa - i wrzesień/październik: 6 resetów, ale to już z winy prowadzonych aktualizacji systemu Windows 10 a nie wirusów. Chociaż może jedno i drugie. W październiku straciłem możliwość łaczenia (nie mog wpisać "a" z haczykiem???) Wi-Fi. Nie pomogło przywracanie systemu i laptop wyladował w serwisie. Od listopada chodzi bez zarzutu.
    W trakcie "pościgu" za wirusami trafiłem na program AVG TuneUp, który promocyjnie, przez jeden dzień, przeskanował laptop i usunał usterki. Również darmowy CCleaner ma funkcję naprawy plików. Jak działaj te programy? - nie mam pojęcia. Dla mnie widoczny jest tylko efekt końcowy: "Naprawiono" albo "Usunięto" (zagrożenia).
    Czy Windows 10 ma "w sobie" jakiś program pozwalajcy na diagnostykę? Oczywiście mam na myśli, żeby zrobił to sam. Po kliknięciu lub kilku kliknięciach jakiegoś polecenia /komendy/.
    W AVG udało mi się wynegocjować kupno "kombajnu" z 50% upustem, czyli za ok. 150,- zł. Jestem gotów zapłacić, żeby mieć spokój. Gdyby jednak Windows 10 miał takie możliwości w sobie, to po co płacić?
    To jest mój pierwszy post na Forum. Może nie w tym miejscu należało o tym pisać, ale wybrałem, bo najbardziej pasowało do proponowanych opcji. Nie znam się na internecie ani na fachowym słownictwie. Gdyby ktoś zechciał mi odpowiedzieć, doradzić - jaki ewentualnie program wybrać - byłbym bardzo wdzięczny i z góry dziękuję :D Jest jeszcze problem "haczykowatej" litery "a", której nie mogę tutaj wpisać. W innych miejscach się wpisuje, ale też nie wszędzie.
    ŻYCZĘ WSZYSTKIM POGODNYCH DNI W NOWYM ROKU :-)
  • Spec od komputerów
    AVG TuneUp to calkowicie zbedny program, AVG wciska go na sile razem z antywirusem. CCleaner'a tez nie polecam, juz nie raz widzialem jak uzytkownicy psuli system przy pomocy tego programu, wybierajac opcje, ktorych znaczenia nie rozumieli.

Nawet platny program nie bedzie za Ciebie myslal i nie wazne ile za niego zaplacisz.

Skoro ciagle infekujesz i psujesz system to moze pomysl o wyknaniu obrazu dysku lub partycji z systemem i przywracaniu w razie problemow.
  • Poziom 19  
    witaj,

mam taki sam system. Korzystam z przeglądarki chrome.
    "Załapałem" sporo wirusów z sieci publicznej odwiedzając strony .ru
    Oczyściłem go w ten sposób, że najpierw użyłem będącego na wyposażeniu
    systemu "Windows Defender" oraz AdwCleaner oraz zainstalowałem na nowo chrome.
    (wcześniej całkowicie usuwając). Poza tym dodatkowo ręcznie usuwałem wpisy w rejestrze.

Kolobos dobrze ci doradził. Ja mam w razie czego kopię CAŁEGO systemu Windows na dysku
    ("Ustawienia" -> "Aktualizacja i zabezpieczenia" -> "Kopia zapasowa" -> klikasz na samym dole:
    "Przejdź do obszaru Kopia zapasowa i przywracanie (Windows 7)" -> "Tworzenie obrazu systemu"
    -> wybierasz "Na dysku twardym").
  • Poziom 4  
    Też ręcznie usuwałem wirusy. Być może system przy tym oberwał. Od miesiąca mam totalny spokój. Chrome łapała tylko jakieś spedbity i coś jeszcze, ale AdwCleaner to usuwał. Odinstalowałem niektóre rozszerzenia i jest ok.
    Partycę dysku zrobię i kopię systemu też. Muszę się doszkolić.
    Zauważyłem, że naprawa CCleanera bardziej polega na usuwaniu uszkodzonych plików niż na ich odnawianiu, czy uzupełnianiu. Jak zatem sprawdzić ile i czego w systemie brakuje?