Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz estradowy xrd 680 spalony jeden kanał

01 Sty 2017 15:57 519 23
  • Poziom 5  
    Witajcie dostałem wzmacniacz estradowy z nie sprawnym jednym kanałem ale chodzi o to spaliło się parę rzeczy których nie jestem w stanie określić oraz 3-4 rezystory które już chyba odczytałem więc prosił bym was o pomoc w rozszyfrowaniu części
  • Poziom 33  
    Tranzystor z radiatora, mały bez nóżki można odczytać z drugiego kanału, podobnie jak rezystory i osmalony kondensator
  • Poziom 39  
    Dodam tylko, że na pierwszym zdjęciu widać jeszcze wybrzuszony dekielek elektrolita (żółty) - do wymiany.
  • Poziom 5  
    tranzystor z radiatora ma tylko symbole m336 5331 ten z ułamaną nóżką jest już znaleziony tak jak połowa rezystorów ale nie wiem co to jest za przysmalona kulecza na drugim kanale jest ona po
    prostu niebieska i nie ma żadnych symboli,tak też zauważyłem że ten kondensator jest lekko napuchnięty ale nim zajmę się na koniec najpierw bym chciał wymienić resztę części
  • Poziom 33  
    Ta kuleczka to najprawdopodobniej kondensator ceramiczny lub tantalowy. Co to za wzmacniacz xdr 680 nie wiele mówi
  • Poziom 5  
    źle napisałem w nazwie posta ale wracając jest to wzmacniacz estradowy peavey xrd 680
  • Poziom 5  
    a da się go dostać gdzieś w polsce
  • Poziom 5  
    O szukałem ale nie mogłem znaleźć
  • Poziom 33  
    Raczej nie jest dostępny, MJE243 jest rekomendowany jako zamiennik. Z TIP41C też podobno wzmacniacz działa.
  • Poziom 5  
    A to jak już będę wymieniać ten tranzystor to wymienić wszystkie od razu.
  • Poziom 5  
    Witajcie przejrzałem cała serwisówkę ale nie mogę znaleźć elementów R225 Q204 Q200 i R230 miał by ktoś pomysł gdzie nazwy tych elementów się znajdują
  • Poziom 41  
    @majonez630 W treści serwisówki, którą tu dodałem.
  • Poziom 5  
    Tak dokładnie
  • Poziom 41  
    @majonez630 W treści serwisówki, którą tu dodałem. Tak, dokładnie tam się znajdują.
  • Poziom 5  
    No właśnie tam szukałem i nie ma informacji o tych elementach
  • Poziom 39  
    majonez630 napisał:
    Witajcie przejrzałem cała serwisówkę ale nie mogę znaleźć elementów R225 Q204 Q200 i R230 miał by ktoś pomysł gdzie nazwy tych elementów się znajdują

Aż z ciekawości pobrałem serwisówkę i patrz znalazłem je w 15 sekund. Podpowiem - na schemacie.
  • Poziom 5  
    hmm chyba znalazłem ale na schemacie Q200 i Q204 mają tylko oznaczenie 6531 i nadal nie wiem co to jest
  • Poziom 41  
    @majonez630 a masz te tranzystory fizycznie? Jakie mają napisy?

Dodano po 2 [minuty]:

@majonez630 na schemacie mają inne oznaczenie.
  • Poziom 41  
    @Adam-T jak się poprawnie odczyta typ, to wszystkie te tranzystory da się znaleźć samemu.
  • Poziom 39  
    Oczywiście. Mam dzisiaj dzień dobroci :D
  • Poziom 5  
    nie mam ich fizycznie ponieważ został z nich popiół do Q200 mam juz zamiennik ale nie wiem dokładnie co z tym Q204 ale to chyba jest MPS6531