Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oprogramowanie do reklamy zdalnej na TV

Serwerowniamk 01 Sty 2017 16:31 390 11
  • #1 01 Sty 2017 16:31
    Serwerowniamk
    Poziom 3  

Witam , poszukuje oprogramowanie lub systemu , który będzie wyświetlał cały czas pewne krótkie filmiki informujące klientów o zmianach lub o postępach w pracy na telewizorze w firmie. Gdzie można zanieść taki system lub program aby móc też zdalnie zmieniać i dodawać nowe filmy do odtwarzania na telewizorze , nie będą w firmie lub winnym pomieszczeniu firmy. Do telewizora jest wpięty komputer z dostępem do Internetu, konfiguracje komputera opisałem niżej,

Konfiguracja komputera :
    Procesor
    AMD SEMPRON 2100+
    1,0 GHz
    Pamięć
    1024 MB / 1 GB DDR2 SODIMM
    Dysk
    20GB Hitachi
    Karta graficzna
    ATI RADEON X1250 32 MB
    2056 x 1536 px
    Karta muzyczna
    zintegrowana
    Karta sieciowa
    zintegrowana GIGABIT LAN 10/100/1000
    Porty
    1 x VGA (D-SUB)
    1 x DVD-D
    1 x COM (RS232)
    2 x PS/2
    4 x USB (w sumie 6 SUB, dodatkowe 2 na panelu przednim)
    1 x LAN
    1 x AUDIO (dodatkowe 2 na panelu przednim)
    Port rozszerzeń
    1 x DDR
    1 x PCI

Bardzo proszę o pomoc , Mikołaj

0 11
  • #2 01 Sty 2017 16:45
    xury
    Poziom 38  

Myślę że potrzebujesz tylko czegoś do zdalnego sterowania jak np. Teamview lub VNC Listę filmików możesz puszczać za pomocą VLC

0
  • #3 01 Sty 2017 17:24
    Serwerowniamk
    Poziom 3  

Z tym że już TeamViewer próbowałem i po zakończeniu sesji pokazuje komunikat , że jest to darmowe połączenie i widać to na reklamie i samo niestety nie znika. Dodam też , że mam połączenie z firmom poprzez VPN - jeżeli to coś da. Myślałem nad jakiś małym systemie czy coś w tym stylu aby zainstalować je na małym kompie , który jest podpięty do TV

0
  • #5 01 Sty 2017 17:34
    Serwerowniamk
    Poziom 3  

A jak by miało to działać ?

0
  • #6 01 Sty 2017 17:37
    enhanced
    Poziom 35  

OBS moze przechwytywac jakies okno np playera i wysylac pod danym adresem w sieci tzn inne kompy by sie musialy pod niego wpiac na podany adres. Tak z grubsza to wyglada - nie wiem czy akurat w tym pluginie bo na czyms innym robilem i było okej (dokladnie z gry sc2 ).

edit
    To będzie puszczane tylko na tym kompie z podpietym jednym TV ?

0
  • #7 01 Sty 2017 18:37
    Serwerowniamk
    Poziom 3  

A że tak się zapytam bo jestem w takich rzeczach zielony , jak bym miał to skonfigurować i jak by miało to działać. Powiem tak na tym małym kompie zainstalowałem win 7 i filmy sie czasami zacinają i boję się tego , że jeżeli damy coś jeszcze do tego to już wg nic nie pójdzie. Ale można spróbować.

0
  • #8 01 Sty 2017 18:44
    enhanced
    Poziom 35  

Na win7 to za mało ramu - uruchamiasz coś wymagającego windowsa ? nie to instaluj ubuntu server (lub desktop to będzie tryb graficzny odrazu), zainstaluj tryb graficzny jakis lekki i do zdalnej pracy jak ulał.

Skoro to jest jest komp podpiety pod jeden monitor to prosty odtwarzacz z playlista wystarczy. Ustawiony repeat playlisty i będzie chodziło co na playliscie w kółko.

Filmy są w jakiejś konkretnej jakośći ? Bo tutaj może być problem z radzeniem sobie tego zabytku z odtwarzaniem lepszych filmów.

0
  • #9 01 Sty 2017 18:47
    Serwerowniamk
    Poziom 3  

Tak filmy są w jakości full hd lub hd, a zamiast linuxa to może win xp jakiś mały ? Bo niestety jestem zwolennikiem wina niż linuxa :)

0
  • #10 01 Sty 2017 18:53
    enhanced
    Poziom 35  

To raczej zapomnnij na tym sprzęcie na płynne odtwarzanie jak na moje oko - tutaj atom 2rdzenie by się przydał.

XP nie musi być mały tylko linux jest w razie czego lepszy do zabawy zdalnej. Choć tutaj kwestia podłączania sie zdalnego po vnc (a pod linuxem masz conieco wiecej mozliwosci) i dodawanie do playlisty filmow.

Tyle że sprawdź mu obciazeenie cpu podczas odtwarzania filmow lokalnie nie z neta. Daum dot player czy inny player. Jak będzie banglał na 100% to będzie bieda.

0
  • #11 01 Sty 2017 19:12
    Serwerowniamk
    Poziom 3  

No to w skrócie jest komp za słaby na takie rzeczy , i gra nie warta ?

0