Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC Desire 310 i Desire 626 - USB OTG, a kamera endoskopowa microUSB

01 Sty 2017 17:39 1488 1
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie.
    Posiadam telefon komórkowy HTC Desire 310 i dużo nowszy HTC Desire 626. Zakupiłem na allegro kamerkę endoskopową z podłączeniem microUSB pod androida oraz z przejściówką na USB. Podłączyłem pod USB do komputera - działa bez zarzutów, kamerka posiada podświetlenie 6x LED z potencjometrem. Jednak podłączając ją do telefonów nie zaskakuje. Oba telefony, przyjamniej w specyfikacji posiadają USB OTG. Pokombinowałem z HTC Desire 626, różne aplikacje i nic, nie odpala, aktualizowałem androida itp. wszystko na nic.
    To samo kombinowałem z Desire 310, ten sam efekt. Zrobiłem Roota androida w 310, dalej nic nie chodzi. Ratujcie jak to podpiąć pod komórkę żeby był bieżący obraz. Z góry dzięki.
    P.S Na allegro wyczytałem, że ruszy pod komórką jeśli urządzenie posiada USB OTG. Sprawdziłem specyfikację i posiadają telefony OTG, jednak nie działa kamerka. Może podpowiecie jak w zrootowanym androidzie uruchomić OTG. Wyczytałem gdzieś, że powinno to ruszyć jeśli na 4 PINie w microUSB pojawi się napięcie 5V. Pomóżcie jak to uruchomić.
  • Poziom 31  
    OTG jest wspierany sprzętowo, a nie programowo. Żaden z tych telefonów nie ma OTG i nic z tym nie da się zrobić.