Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - Makro - wyszukiwanie tych samych kodów i kopiowanie do innego arkusza

dj_rey 01 Sty 2017 21:13 588 6
  • #1 01 Sty 2017 21:13
    dj_rey
    Poziom 4  

Witam, byłbym wdzięczny za pomoc. Potrzebuję makro, które pomogło by w poniższym opisie.
    W arkuszu Arkusz1 jest całość artykułów widniejących w systemie (ok. 40 tys). Do arkusza Arkusz2 będę wklejał dane artykułów, które będę kontrolował pod kątem jakości. Plik powinien szukać identycznych artykułów w kolumnie D w arkuszu Arkusz2 z tymi z arkusza Arkusz1 też z kolumny D i pierwszych np. 8 artykułów (chciałbym mieć możliwość zmiany ilości kopiowanych wierszy), które znajdą się na liście, powinny zostać przekopiowane do arkusza Arkusz3, które później będę mógł wydrukować pracownikowi. Lista, którą będę wklejał do arkusza Arkusz2, może, co jakiś czas posiadać artykuły, które już były sprawdzane wcześniej. Aby wyeliminować ponowne sprawdzanie tego samego artykułu, w arkuszu Arkusz1 powinno zaznaczać w kolumnie J przy wybranym artykule np. OK i aby cała linia (kolumny od A do H) zaznaczało kolorem czerwonym i pomijać ją jeśli artykuł był już sprawdzony.
    Przykład w załączniku

0 6
  • #2 02 Sty 2017 10:00
    dj_rey
    Poziom 4  

Wcześniej zapomniałem dopisać, ale fajnie by było, gdyby w arkuszu Arkusz3 np. w komórce P2 była by zapisywana każda analiza w postaci listy rozwijanej oznaczonej datą i godziną analizy, np. jeśli dziś o 09:00 robię pierwszą analizę, to wynik tej analizy z Arkusz3 jest zapisywana w postaci 2017-01-02 09:00 kolejna analiza zrobiona następnego dnia o 10:00 - 2017-01-03 09:00 itd. Teraz jeśli wybiorę jakąś datę to wyświetli mi to co mam do wydruku.

0
  • #3 02 Sty 2017 10:04
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

dj_rey napisał:
    Potrzebuję makro, które pomogło by

Jeśli chcesz gotowy, staraj się nie powodować niepotrzebnych prac, temu kto by mogł pomoc.
    Które naprawdę powinny być format pole 'numer artykułu ' bo na jednej stronie to tekst(arkusz1) na inny numer(arkusz2)?

0
  • #4 02 Sty 2017 11:58
    dj_rey
    Poziom 4  

Formatowanie w pliku wstawione jest takie, jakie będę otrzymywał z innych działów w firmie, czyli musi takie zostać.

0
  • #5 02 Sty 2017 12:05
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

Chcesz powiedzieć, że nie wiadomo co będzie Typ pole 'numer artykułu'? Tekst lub liczba?

0
  • #6 02 Sty 2017 12:21
    dj_rey
    Poziom 4  

Wiem, w Arkusz1 będzie w numer artykułu w formatowaniu tekstowym, gdyż w takim formacie pobrało mi z programu, natomiast w Arkusz2 będę otrzymywał dane i tam numer artykułu będzie w formacie ogólnym

Mam dwa makra, ale nie do końca działają tak jak bym chciał

Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Kod: vbscript

0
  • #7 02 Sty 2017 12:29
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

Wtedy

Kod: vb