Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Felicja 1.3 benzyna - Żarzenie lampki od ładowania akumulatora

01 Sty 2017 21:38 609 9
 • Poziom 12  
  Mam problem, świeci lampka od ładowania akumulatora. Zużyte były szczotki i wymieniłem na nowy regulator. Rozebrałem alternator i sprawdziłem diody. Miernik pokazał, że są sprawne. Napięcie na zacisku+B alternatora wynosi 14,6V przy włączonym silniku. Na zacisku+D napięcie wynosi 12,4V. Przy wyłączonym silniku i załączonych światłach i ogrzewanej szybie oraz dmuchawie napięcie na akumulatorze wynosi 11,4V. Akumulator ma 4 lata. Proszę o poradę jak sprawdzić nowy regulator i skąd jest różnica napięć na zaciskach +B i +D 2,2V.
 • Poziom 43  
  B+ idzie do akumulatora
 • Poziom 39  
  Pewno skapitulowała jedna z diod wzbudzenia. A jak kolega sprawdził diody miernikiem bez wymontowania prostownika? I tak na przyszłość takie diody sprawdzamy żarówką i to sporej mocy.
 • Poziom 12  
  Byłem sprawdzić akumulator i okazało się ,że jest słaby założyłem nowego i jest to samo.Fachowiec stwierdził ,że ładowanie jest dobre 14,5V .To pozostaje mi sprawdzić diody wzbudzenia na żarówkę.
 • Poziom 43  
  Z pomiarów z 1 postu wynika że masz skorodowane zaciski B+ alternator>akumulator. Z racji wieku auta lepiej pociągnąć nowy przewód z oczkami o śr. 8mm2 z alternatora na + akumulatora.
 • Poziom 41  
  kajamark napisał:
  Jaki powinien płynąć prąd w obwodzie +B alternatora ,a + akumulatora?


  Ten sam. Ty nie kombinuj, masz uszkodzoną diodę wzbudzenia lub zły kontakt w tym obwodzie. Sprawdź tak jak radzą poprzednicy.
 • Poziom 12  
  Rozebrałem alternator i okazało się ,że był zły kontakt między uzwojeniem a diodą.Zamykam temat i dziękuję za pomoc.