Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Sprinter 906 - Podłączenie podświetlanej tablicy imiennej

djmily 01 Jan 2017 22:10 624 3
    djmily
    Level 2  
    Witam.

Mam do Was pytanie.

Zamówiłem sobie tablice imienną (podświetlaną) oczywiście przystosowaną do 12V i tutaj moje pytanie. Jako kurier nie chcę marnować wejść zapalniczki tylko dla podświetlenia tablicy i wpadłem na pomysł podłączenia tego wszystkie pod włącznik świateł tylko czy byłoby to możliwe. Fajnie byłoby jakby podświetlenie działało już od moment włączenia samych świateł pozycyjnych. Dałby ktoś radę wytłumaczyć jak to zrobić? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Helpful post
    bearq
    Level 38  
    Jeśli podłączać to pod przekaźnik świateł. Wpięcie bezpośrednio pod przełącznik może okazać się złym pomysłem ze względu na często małą obciążalność styków przełączników które są przystosowane do sterowania przekaźnikami, a nie bezpośrednio światłami.
    Trawik
    Level 26  
    Masa to chyba wiadomo :D
    a zasilanie to weż z tego włącznika.
    +12V po przekręceniu wł. na światła pozycyjne
    Prościej to się chyba nie da już wytłumaczyć

Moderated By Pawel wawa:

Szkodliwa porada!

Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Po zastosowaniu tych "światłych" porad, czekam na posty typu, świeci się komunikat spalonej żarówki lub brak świateł pozycyjnych w moim aucie.
    Po pierwsze, nie wiemy jaka moc jest potrzebna do zasilenia owej tablicy imiennej, po drugie Sprinter 906 ma już sporo elektroniki na pokładzie, do świateł też.