Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook PTE-125 - Nie pobiera wody, udaje że pierze. Hydrostat, silnik OK

brancek 01 Sty 2017 22:21 522 8
  • #1 01 Sty 2017 22:21
    brancek
    Poziom 12  

Witam, mam taki oto problem z własną pralką.
    Pralka normalnie użytkowana przestała pracować po przeniesieniu w nowe miejsce (po schodach) i kilkudniowym odłączeniu od sieci zasilającej.
    Po uruchomieniu programu prania słychać cyknięcie blokady oraz przekaźnika. Po dłuższej chwili wszystkie diody gasną i uruchamiana jest pompa. Później zapala się dioda "KONIEC". Program płukania działa tak, że pralka pokręci bębnem kilka razy, a dalej jest tak samo, czyli wszystkie diody gasną .... . Program wirowania natomiast działa normalnie. Grzałka jest sprawna (nie ma przebicia), moduł wygląda na nieuszkodzony. Doprowadzenie wody do pralki jest OK. Odłączenie elektrozaworu od instalacji elektrycznej pralki i podłączenie go do 230V powoduje napełnianie wodą urządzenia. Hydrostat sprawny na mierniku. Jego rurki przedmuchane. Żadnych nadpaleń na wtyczce silnika. Gdzie jeszcze szukać przyczyny ? Proszę o wszelkie sugestie:)
    Pozdrawiam

1 8
  • #2 01 Sty 2017 23:31
    tod.1977
    Poziom 23  

Witam. Tu właśnie może chodzić o transport po schodach tej pralki. Mogła zostać zalana elektronika w niej. Ja bym wyjął moduł i spróbował go podsuszyć a jeśli to nic nie da to zdjęcia mu porobić i na forum wrzucić. Pozdrawiam. Do siego roku. :-)

0
  • #3 01 Sty 2017 23:37
    brancek
    Poziom 12  

Nie nie, moduł jest w górnej części pralki i jest suchutki

0
  • #4 01 Sty 2017 23:39
    tod.1977
    Poziom 23  

No to sesja zdjeciowa i na forum dziada. :D

0
  • #5 01 Sty 2017 23:55
    brancek
    Poziom 12  

OK, ale co tu fotografować .... wszystko wygląda jak nowe .... nawet rdzy ani zacieków w środku nie ma

0
  • #6 02 Sty 2017 00:11
    tod.1977
    Poziom 23  

Pralką steruje moduł a jeśli pralka wariuje to głównym podejrzanym jest właśnie on. Ja bym się nie zastanawiał gdyby pralka była mi potrzebna. Czasem człowiek coś przeoczy a któryś z kolegów na forum zauważy. Grzałkę przemierzyłeś? Sprawna?

Dodano po 9 [minuty]:

W Indesitach standardowa usterka są tracące pojemność kondensatory elektrolityczne. Po kilku latach wysychają i pralka wariuje lub przestaje się włączać. A często też wyglądają jak nowe a do wymiany się nadają.

0
  • #7 02 Sty 2017 00:30
    peter falk
    Specjalista AGD

brancek napisał:
    słychać cyknięcie blokady oraz przekaźnika

Którego :?: O ile pamiętam są trzy, jak nie cztery przekaźniki na module.
    W sumie nie podałeś oznaczenia pełnego wersji pralki.
    Pte 125 nic nie mówi.
    I pewnie BIOline... z "sesamem" i czterdziestoma rozbójnikami
    - i dlatego:
    umarłem ze śmiechu :D - kupując: jak można nabić się w butelkę na podstawie grafiki :?:

0
  • #8 02 Sty 2017 07:37
    brancek
    Poziom 12  

Tak pralka z sezamem i bioline, ale to może być usterka typowa bo już ktoś na tym forum borykał się z identycznym uszkodzeniem pralki Mastercook PTE tyle, że z innym numerem. Niestety na forum nie podano rozwiązania a pw milczy. Ta pralka chodzi już bezawaryjnie nie pierwszy rok więc nie czuję się nabity w butelkę. Niestety jutro będzie musiała zostać zastąpiona nową, oby równie wierną.

0
  • #9 05 Sty 2017 19:04
    brancek
    Poziom 12  

Zgodnie z Państwa sugestiami zakupiłem nową pralkę.

0