Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BCS, DAHUA Zapisywanie na FTP tylko zdjęć - bez video

likufanele 02 Sty 2017 12:31 1524 4
  • #1 02 Sty 2017 12:31
    likufanele
    Poziom 14  

Witam.

Próbuję skonfigurować rejestrator Dahua DHI-HCVR5108HS-S3 w taki sposób, żeby w trybie ciągłym na FTP zapisywane były tylko zdjęcia, a pliki video nie. Czy jest to wogóle możliwe? Na starszym BCS-ie udało mi się to zrobić (choć w tej chwili już jestem skłonny stwierdzić, że to albo bug w BCS-ie, albo nie miał on takiej funkcji wrzucania video na FTP), jednak jak ustawiam Dahuę w taki sam sposób to wciąż zapisują mi się zarówno zdjęcia jak i video.

1 4
  • Servizza
  • #2 09 Mar 2017 18:08
    piotr_be
    Poziom 9  

Witam.
    Byłem w podobnej sytuacji. Mam BCS-0804 LE-A. Zaprogramowałem w nim kilka lat temu funkcjonalność zapisu video na dysk przez detekcję i wysyłanie zdjęć po tym zdarzeniu na ftp. Wszystko było dobrze do chwili, kiedy rejestrator został zhakowany przez wystawione standardowe porty na ruterze. FLASH został rozprogramowany i rejestrator wylądował na serwisie, gdzie za 50 zeta netto został ponownie ożywiony przez wgranie nowego softu. Ponoć soft zabezpieczony przed atakiem hakerskim - jak będzie zobaczymy.
    Ale do rzeczy. Konfigurację miałem zapisaną w pliku. Niestety, nowy soft nie czyta tego pliku.
    Więc męczyłem się kilka dni, poszukując właściwych ustawień, żeby oprócz zdjęć nie waliło plikami dav.
    U mnie jest tak (z poziomu przeglądarki IE przez WebService):
    Detekcja->Wybrać nr kanału-> Zahaczyć jako aktywne: Kanał, Nagrywany kanał, Zdjęcie - oczywiście dla typu zdarzenia Detekcja ruchu
    W Terminarz mam odpowiednio dla tego kanału w przedziale czasu na każdy dzień - zahaczyć Det
    I teraz najważniejsze, gdzie popełniałem błąd:
    Sieć->NAS(czyli FTP)-> dla tego kanału, w przedziale czasu na każdy dzień zahaczyć Ciągły.
    Po przestawieniu w tym miejscu z z Det na Ciągły przestało mi kopiować pliki *.dav łącznie ze zdjęciami, w tej chwili lecą już tylko same zdjęcia.
    Aha - jeszcze jedno! W starych rejestratorach, jeśli coś nie działa, a powinno, trzeba zrobić w DOMYŚLNE/BACKUP reset do ustawień fabrycznych, najlepiej WSZYSTKO, i wpisywać ustawienia bezpośrednio myszą przy rejestratorze a nie przez oprogramowanie komunikacyjne. U mnie np. dopiero wtedy zadziałał DYNDNS.

0
  • Servizza
  • #3 17 Mar 2017 16:16
    likufanele
    Poziom 14  

Dzięki. Na obecną chwilę skonfigurowałem serwer FTP w taki sposób, że po prostu odrzuca mi pliki *.dav i generalnie na razie przestała mi być potrzebna funkcja wrzucania na FTP, więc ją wyłączyłem. Jak mi znowu będzie potrzebna, to przetestuję.

0
  • #4 19 Mar 2017 12:48
    piotr_be
    Poziom 9  

Dobra metoda - pewnie masz łącze rozliczane abonamentem miesięcznym, bez uwzględnienia transferu.
    Ale kiedy zdjęcia idą łączem, w którym jest miesięczny limit na transfer, to warto wyeliminować problem u źródła.
    Jak przetestujesz, to daj znać na forum, będzie wiedza czy na innym modelu z tej samej rodziny zadziała tak samo.

0
  • #5 09 Mar 2018 13:54
    Belialek
    Poziom 22  

likufanele napisał:
    Dzięki. Na obecną chwilę skonfigurowałem serwer FTP w taki sposób, że po prostu odrzuca mi pliki *.dav

A powiesz w jaki sposób to zrobiłeś? Korzystam z hostingu używającego proFTPD, .ftpaccess działa ale nie widzę tam żadnej opcji na zbudowania reguły dotyczącej plików...

EDIT: ogarnąłem:

Code:

<Directory />
      Deny .dav files.  Watch for upper/lower cases!
      PathDenyFilter \.dav$ [nocase]
    </Directory>

0