Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tech ST37N - Dobór elementów automatyki sterowania zaworem mieszającym.

autoel 02 Jan 2017 13:59 669 0
    autoel
    Level 25  
    Witam.
    Mam od kilku dni zamontowany kocioł z podajnikiem ślimakowym (żeliwnym) i sterownikiem Tech ST 37 N,
    zaworem 4/drogowym, wszystko działa.Chciałby jednak trochę ułatwić sobie życie i dołożyć automatykę do sterowania zaworem,
    tutaj mam pewne wątpliwości dotyczące doboru elementów.Chciałby dobrac zestaw "budżetowy" a jednoczesnie spełniajacy swe zadanie.
    Zawór 4-drog. AFRISO 6/4 cala jest,trzeba dołożyć siłownik np.STZ-120 TECH-koszt od 250zł(afriso to wydatek ok.400zł), aby to "spiąć" z sterownikiem ST37N potrzeba moduł ST-61 który kosztuje kolejne 400zł, i tu moje watpliwości: czy iść tą drogą czy kupić sterownik zaworu
    mieszajacego np.ST431 lub podobny(koszt pod 300zł), trochę to nielogiczne skoro sterownik pieca ma funkcję sterowania zaworami,
    ale wychodzi na to że firma TECH postanowila ukarać klienta za to że kupił ich sterownik i każe sobie słono płacić za część
    "wykonawczą" do sterowania zaworem.Oczywiście cała reszta osprzetu jest w zasadzie niezmienna, tzn. panel pokojowy,
    czujka pogodowa itp.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się