Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Sprinter-grzanie świec-problem

17 Lip 2005 17:59 2677 2
  • Poziom 12  
    No właśnie , tak jak w temacie , zaczęło się od tego że przepaliła mi się żaróweczka w licznikach , po wymianie ( robiłem już to kilka razy , kiedyś ) , okazało się że tylko ta nowa świeci a reszta jest przepalona (?) . Po wymianie reszty na nowe nastąpił dziwny problem , po przekręceniu stacyjki włączają się wszystkie kontroli , które powinny oprócz "grzanie świec" , myślałem że i ta żaróweczka się przepaliła , jednak okazała się sprawna ( na wszelki wypadek dałem nową ) , silnik zapalił bez problemów , po uruchomieniu silnika po kilku sekundach zapaliła się kontrolka "grzanie świec" poświeciła około 30sekund i zgasła.
    Niewiem w ogóle o co chodzi , sprawdzałem wszystkie bezpieczniki i przekaźniki , ruszałem wszystkimi przewodami i nic , dodam jeszcze że wczoraj zmieniłem filtr powietrza.
    Ma może ktoś pomysł jak sobie z tym poradzić , może pomoże chwilowe odłączenie akumulatora ?
    Za wszelkie informacje będe bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    na pewno nie pomoże ,ale zato pomoże zmierzenie miernikiem świec żarowych -bo masz przepaloną conajmniej jedna
    inne powody mogą też byc [sterownik itp] ale podstawą jest sprawdzić co napisałem
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    Problemem okazała się przepalona świeca żarowa , koszt naprawy 50 zł i 15 minut roboty, teraz wszystko jest w porządku