Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat 94r B4 1.9TD Problem z czujnikiem ABS - tył

oskimos 17 Lip 2005 18:00 4274 2
  • #1 17 Lip 2005 18:00
    oskimos
    Poziom 15  

Mam pytanie,
    Czy można zastąpić tylne czujniki w passacie tymi z produ. Różnią się one tym że te z przodu mają kabel z wtyczką przy czujniku, a te z tyłu są odrazu z kablami. Padły mi czujniki ABS z tyłu ałta a jeden kosztuje ponad 600zł w serwisie. Nie jest on nigdzie indziej dostępny. A te prednie są o wiele tańsze (około 100zł). Kabel można by wstawić taki jak z przodu auta. czujniki zewnątrz mają taki sam kształt i w identycznym miejscu śrubę mocującą. Tylko nie wiem jak jest dalej, bo czujnik z tyłu jest zapieczony i nie chce go wyciągać przed wymianą(wyciągnięcie=zniszczenie).

• Fibaro
  • #2 17 Lip 2005 22:35
    faziczek_r
    Poziom 19  

Kup gdzieś na szrocie,tylko weż z odpowiedniej strony,żeby nie bawić się z kabelkiem.Ja kupiłem takowy za 20 zeta i działa jak trzeba .Wsadziłem do volkswagenika 3 od passata ,ale w polówce siedzi podobny,aby wszedł w otwór i dało się przykręcić.Nie kombinowałem przekładać z tyłu do przodu więc nie wiem czy pasuje,jak wejdzie i da się przykręcić to będzie działać.Tylko trzeba zabezpieczyć dobrze kable , aby nie dostała się woda

• Fibaro
  • #3 18 Lip 2005 09:31
    oskimos
    Poziom 15  

Mi chodzi o to, czy sam czujnik od tyłu nie jest np. dłuższy od tego z przodu. I czy końcówka tylnego czujnika jest pod tym samym kątem.

Oto link do allegro gdzie jest zdjęcie czujników ABS przednich.
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57411983

Jeżeli ktoś wie jaki kształt mają czujniki tylne, to niech mi powie czy jest to to samo

Jeśli chodzi o kabel to od starego przelutuje i potem zaleję te złącze żywicą.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo