Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xsara 2.0 HDI gaśnie - Citreoen xsara 2.0 HDI gaśnie podczas jazdy

stypi-17 02 Sty 2017 18:01 918 4
  • #1 02 Sty 2017 18:01
    stypi-17
    Poziom 1  

Witam serdecznie wszystkich, mój Citroen Xsara z silnikiem 2.0 hdi gaśnie podczas jazdy, oczywiście jest kontrolka check engine, czasem ogranicza obroty lub nie. Gdy zgaśnie podczas jazdy trzeba chwile odczekać i znów trochę się przejedzie. Gdy wyjmę czujnik ciśnienia paliwa który jest w pompie, przedmucham go i usunę błędy z komputera będzie przez miesiąc jeździł normalnie potem od nowa. Zmieniałem pompkę w zbiorniku filtr paliwa oraz pompę paliwa no i czujnik który przedmuchuje. Moje pytanie brzmi, dlaczego tak się dzieje, co jest tego przyczyną ?

• #2 02 Sty 2017 18:14
    leonov
    Poziom 39  

stypi-17 napisał:
    dlaczego tak się dzieje, co jest tego przyczyną ?
    A skąd mamy wiedzieć ? piszesz
    stypi-17 napisał:
    usunę błędy z komputera
    a nie piszesz jakie to błędy, i co z kuli mamy wróżyć?

• #3 02 Sty 2017 20:53
    pepe150
    Poziom 31  

Pompę paliwa zmieniałeś, ale ta na rozrządzie? jak tak to układ paliwiwy do sprawdzenia. Płukanie zbiornika paliwa, sprawdzenie węży, ruyrek, podgrzewacz paliwa.

• #4 12 Cze 2017 22:54
    młody180880
    Poziom 2  

Koledzy mam podobny problem Xsara Picasso 2.0 HDi 90 km . Podczas przyspieszania samochód gaśnie , zapala się żółta kontrolka. Dodam iż wtryski sprawdzone , pompka paliwa w zbiorniku wymieniona , zawór ciśnienia na listwie cr wymieniony , zawór na pompie wysokiego ciśnienia wymieniony , filtr paliwa wymieniony i nadal gaśnie . Na kompie wyświetla błąd P 0571 tak. Błąd czujnika stopu tam jest niby wszystko z nim ok . Czy jest mi ktoś w stanie coś podpowiedzieć ?

Dodano po 9 [minuty]:

Co było przyczyną gaśnięcie auta ?

• #5 13 Cze 2017 21:37
    pepe150
    Poziom 31  

P0571 - błąd czujnika światła stopu.
    Zapewne masz 4 pinowy, i jedna sekcja odpowiadająca za tempomat jest uszkodzona. A sekcja na światłach stopu jest dobra i dlatego mówisz że jest sprawny.

Czym diagnozujesz?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME