Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Xsara 2.0 HDI gaśnie - Citreoen xsara 2.0 HDI gaśnie podczas jazdy

stypi-17 02 Jan 2017 18:01 6162 4
    stypi-17
    Level 1  
    Witam serdecznie wszystkich, mój Citroen Xsara z silnikiem 2.0 hdi gaśnie podczas jazdy, oczywiście jest kontrolka check engine, czasem ogranicza obroty lub nie. Gdy zgaśnie podczas jazdy trzeba chwile odczekać i znów trochę się przejedzie. Gdy wyjmę czujnik ciśnienia paliwa który jest w pompie, przedmucham go i usunę błędy z komputera będzie przez miesiąc jeździł normalnie potem od nowa. Zmieniałem pompkę w zbiorniku filtr paliwa oraz pompę paliwa no i czujnik który przedmuchuje. Moje pytanie brzmi, dlaczego tak się dzieje, co jest tego przyczyną ?
    leonov
    Level 42  
    stypi-17 wrote:
    dlaczego tak się dzieje, co jest tego przyczyną ?
    A skąd mamy wiedzieć ? piszesz
    stypi-17 wrote:
    usunę błędy z komputera
    a nie piszesz jakie to błędy, i co z kuli mamy wróżyć?
    pepe150
    Level 36  
    Pompę paliwa zmieniałeś, ale ta na rozrządzie? jak tak to układ paliwiwy do sprawdzenia. Płukanie zbiornika paliwa, sprawdzenie węży, ruyrek, podgrzewacz paliwa.
    młody180880
    Level 2  
    Koledzy mam podobny problem Xsara Picasso 2.0 HDi 90 km . Podczas przyspieszania samochód gaśnie , zapala się żółta kontrolka. Dodam iż wtryski sprawdzone , pompka paliwa w zbiorniku wymieniona , zawór ciśnienia na listwie cr wymieniony , zawór na pompie wysokiego ciśnienia wymieniony , filtr paliwa wymieniony i nadal gaśnie . Na kompie wyświetla błąd P 0571 tak. Błąd czujnika stopu tam jest niby wszystko z nim ok . Czy jest mi ktoś w stanie coś podpowiedzieć ?

Dodano po 9 [minuty]:

Co było przyczyną gaśnięcie auta ?
    pepe150
    Level 36  
    P0571 - błąd czujnika światła stopu.
    Zapewne masz 4 pinowy, i jedna sekcja odpowiadająca za tempomat jest uszkodzona. A sekcja na światłach stopu jest dobra i dlatego mówisz że jest sprawny.

Czym diagnozujesz?