Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

WP - Spam na poczcie WP (spambot!)

Peter149702 02 Jan 2017 18:16 30189 8
    Peter149702
    Level 8  
    Cześć.

Codziennie na moją skrzynkę pocztową przychodzi bardzo dużo (ok. 20) wiadomości spamowych o różnej, lecz podobnej treści. Każdy mail jest od innego ale również podobnego nadawcy np. Krystyna Nowak, Krzysztof Kaminski, Mariusz Szymanski, Anna Szymanski, Marek Kowalski, Zbigniew Wojcik, Aleksandra Wozniak itd. Imiona i nazwiska powtarzają się. Co najgorsze, każda wiadomość mailowa jest wysyłana zawsze z innego i dziwnego adresu e-mail np. jan_wojcik(malpa)funky-lama.com, ahmed.abu_abed(malpa)najah.edu, zbigniew_wojcik(malpa)blog.miracle10.com, sungho(malpa)dwcom.co.kr. Przy żadnej wiadomości nie ma informacji o możliwości zaprzestania subskrypcji reklamy. Poza tym, spam przychodzi na mój prywatny e-mail, którego nie podaję w losowych stronach internetowych, tym bardziej w internetowych reklamach.

WP - Spam na poczcie WP (spambot!) WP - Spam na poczcie WP (spambot!) WP - Spam na poczcie WP (spambot!)

Bardzo proszę o pomoc. Myślę, że moja poczta została w jakiś sposób zaatakowana przez spambot.
    asdqwerty
    Level 21  
    Dobra wiadomość jest taka, że można takie adresy (domeny) dodawać do czarnej listy (przycisk w górnej belce "Dodaj do cz/b listy"). Sugeruję używać opcji "Dodaj domenę", co zablokuje pewną pulę adresów, a nie tylko jeden, pojedynczy. Zła wiadomość odnosi się niestety do ograniczenia takiej listy. Na WP można dodać tylko 100 takich adresów. W każdej chwili listę można edytować, wchodząc w Opcje :arrow: Bezpieczeństwo :arrow: WPAntySpam.
    Peter149702
    Level 8  
    Dodaje takie wiadomości do czarnej listy, ale każda wiadomość jest wysyłana z zupełnie innego adresu e-mail.....
    TomaszC.
    Level 29  
    Mam ten sam problem. Tylko, że u mnie takie wiadomości kierowane są do folderu "SPAM" z takim samym przedrostkiem. Wtedy łatwiej usuwać całą zawartość folderu. Niestety jak do tej pory nie znalazłem innej metody jak cierpliwe usuwanie ręczne.
    wiesiek_rog
    Level 10  
    Załóż pocztę na gmail.com
    Podczytaj do niej pocztę z WP

Gmail przesortuje 99% wiadomości, cały spam wyrzuci a zostanie tylko to, co kierowane jest do Ciebie.
    Peter149702
    Level 8  
    wiesiek_rog wrote:
    Załóż pocztę na gmail.com
    Podczytaj do niej pocztę z WP

Gmail przesortuje 99% wiadomości, cały spam wyrzuci a zostanie tylko to, co kierowane jest do Ciebie.

Podczytać, czyli co zrobić..?
    wiesiek_rog
    Level 10  
    Wchodzisz w ustawienia będąc na gmailu (ikona po prawej stronie). Dopisujesz pocztę wp do wbudowanego klienta poczty pop3 w gmailu. W ten sposób będąc na gmailu będziesz mógł wysyłać i odbierać pocztę z wp. Ale zanim zobaczysz co dostałeś to gmail przesortuje Twoje wiadomości i cały spam usunie.
    Link
    RADU23
    Moderator of Computers service
    Peter149702 wrote:
    Podczytać, czyli co zrobić..?

Podczytać => podpiąć- to zapewne miał kolega @wiesiek_rog na myśli.
    wiesiek_rog wrote:
    W ten sposób będąc na gmailu będziesz mógł wysyłać i odbierać pocztę z wp.

To jest ciekawe co napisałeś. Możesz powiedzieć w jaki sposób będąc na koncie @gmail może wysyłać za jego pomocą pocztę jako @wp?
    123tomek
    Level 11  
    Dramat to jest dopiero teraz na wp. Ktoś wymyślił, że folderu SPAM protokół pop3 nie będzie odbierał. W efekcie niedorobione filtry wp wrzucają istotne informacje do SPAMu, który nie pojawia się u mnie w Thunderbirdzie. Mało tego! Ktoś wymyślił, ze folder SPAM będzie trzymał wiadomości z ostatnich 7 dni.
    Ludzie przecież to kpina z użytkowników! Obecnie trzeba pamiętać by się logować do tego gówna i kontrolować ręcznie SPAM - bo ani wyszukiwarki wiadomości ani nic. Nawet przekierowanie na gmaila nic nie da bo to co już odsieje w swoj prymitywny SPAM wp to na gmaila już nie trafi
    Kompetencje serwisantó kończą sie na tym, że "należy ustawić filtr dodający adresata do białej listy", gdzie nawet nie są obsługiwane wildcars i nie da się odblokować całej domeny dla wszystkich subdomen.