Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kuchnia mastercook typ 3400 - samoczynny reset zegara na wyświetlaczu

buma 02 Sty 2017 18:35 444 2
  • #1 02 Sty 2017 18:35
    buma
    Poziom 14  

Witam wszystkich. kuchenka gazowa typ jak w temacie. Kuchenka wyposażona w zegar elektroniczny ORBITRON ZT. Właśnie na tym zegarze ustawiona godzina samoczynnie się resetuje. Wówczas wyświetlają się same mrugające zera. Po ponownym ustawieniu aktualnej godziny sytuacja się powtarza. Dzieje się to w różnych odstępach czasowych. Nieraz po kilku minutach a nieraz po kilku godzinach. Ma ktoś jakiś pomysł na tą usterkę? Wymian całego nowego zegara nie wchodzi w rachubę ze względu na jego cenę. Dodam tylko: kuchenka jest z termoobiegiem a zegar elektroniczny posiada 4 przyciski i 1 pokrętło.

0 2
  • #2 02 Sty 2017 20:00
    wojtek1234321
    Poziom 29  

Nie ma czasami jakichś przypadkowych przerw w zasilaniu? Nie jestem pewny, ale zauważyłem u brata, ktory też ma podobną, tylko nie wiem jaki model, że ten ten zegar chyba się "zeruje" gdy jest przerwa w zasilaniu i ponowny dopływ prądu.

0
  • #3 02 Sty 2017 20:09
    buma
    Poziom 14  

Rozumiem, że mogą sporadycznie tak ale to się dzieje kilkakrotnie na dobę. Poza tym przy braku dopływu prądu również rozprogramowywała się mikrofala a ta działa bez zastrzeżeń.

0