Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: COMPAQ Win 10 - Klawiatura i mysz nie dzialają po starcie Win 10

system70 02 Sty 2017 19:09 747 13
  • #1 02 Sty 2017 19:09
    system70
    Poziom 10  

Witam,
    W komputerze Compaq z Win 10 po starcie nie działają klawiatura i mysz . Klawiatura i mysz są na USB. W portach USB (6szt - 4 na płycie głównej i 2 z przodu) jest napięcie. Po podłączeniu telefonu przez kabel USB, jest on ładowany. Gdzie szukać rozwiązania problemu? Udało mi się wejść do BIOS'u. Wszystkie porty USB są włączone.

0 13
  • #3 02 Sty 2017 19:17
    310artur
    Poziom 43  

Klawiatura sprawna? Jak uruchomisz system i podepniesz pendrive to go wykryje?
    Kiedy przestało to działać?
    Klawiatura w portach USB 2.0? BIOS też zgłasza error klawiatury więc może ona jest uszkodzona. Odepnij klawiaturę i mysz. Uruchom system podepnij tylko mysz i daj znać czy działa.

0
  • #5 02 Sty 2017 20:45
    system70
    Poziom 10  

Czyli tak. Klawiatura i mysz 100% sprawne. Jak podłacze pendriva to tez nie dziala, jak podlacze kabel usb do tel. to laduje. Komputer startuje pokazuje ten komunikat potem, laduje WIN10 do takiej tapety z data normalnie trzeba dotknac jakiegos klawisza lub myszka przechodzi sie do hasla i jest ok. Ale tu konczy sie na tapecie z data i godzina. Jakis czas temu tez mialem taki przypadek ale wylaczylem komuter potem wlaczylem i bylo ok. Dzis tez bylo ok ale syn zostawil go jakis czas i komputer uspil sie a jak chcial wlaczyc to juz nie dalo rady. Co ciekawe jesli jest podlaczona tylko myszka komputer nie chce dojsc do opisanej tapety
    Dodano po 3 [minuty]:

pidar napisał:
    Zastosuj soft z załącznika. :idea:

Jak to zrobic jak usb nie widac
    Dodano po 42 [sekundy]:
    Kasek21 napisał:
    Wykonaj Clear CMOS.

Da rade to zrobic w bios
    Dodano po 38 [minuty]:
    Teraz po kilka razy uruchamialem i nic. Ale jest cos ciekawego. Bo teraz jesli sa wtyczki w gniazdach usb myszy i klawiatury to monitor caly czas jest w trybie oszczednym a jak te dwie wtyczki wyciagne to staruje pokazuje ten komunikat ktory podalem w zalaczniku i ładuje do planszy win tapeta data.

0
  • #6 02 Sty 2017 20:46
    310artur
    Poziom 43  

Reset CMOS robisz zworką zgodnie z instrukcją płyty głównej.
    Jeśli to nie pomoże to szukaj klawiatury PS/2 bo telepatycznie nie naprawisz.
    Jak na tym ekranie z datą odepniesz mysz i klawiaturę to słychać dźwięk odłączanego urządzenia? Jak odepniesz i podepniesz ponownie w innym porcie to słychać że coś podpiąłeś coś się pokazuje?

Czyli albo masz uszkodzoną mysz/klawiaturę o czym już pisałem albo płytę główną a konkretniej kontroler USB. Dlaczego nie robisz o czym pisałem?

Włącz bez myszki i bez klawiatury. Jak dojdzie do ekranu z datą podepnij samą mysz i poruszaj. Jak nie pomoże to odepnij mysz i podepnij klawiaturę.

0
  • #7 02 Sty 2017 21:24
    system70
    Poziom 10  

310artur napisał:
    Reset CMOS robisz zworką zgodnie z instrukcją płyty głównej.
    Jeśli to nie pomoże to szukaj klawiatury PS/2 bo telepatycznie nie naprawisz.
    Jak na tym ekranie z datą odepniesz mysz i klawiaturę to słychać dźwięk odłączanego urządzenia? Jak odepniesz i podepniesz ponownie w innym porcie to słychać że coś podpiąłeś coś się pokazuje?

Czyli albo masz uszkodzoną mysz/klawiaturę o czym już pisałem albo płytę główną a konkretniej kontroler USB. Dlaczego nie robisz o czym pisałem?

Włącz bez myszki i bez klawiatury. Jak dojdzie do ekranu z datą podepnij samą mysz i poruszaj. Jak nie pomoże to odepnij mysz i podepnij klawiaturę.

Mysz i klawiature bylem kupic nowe logitech. Zreszta stara mysz podlaczona do laptopa dziala normalnie. Teraz jak wlaczam komputer to nie chce startowac nawet do tego miejsca co poprzednio. Jak wlacze komputer to nawet monitor nie chce sie zalaczyc. Boje sie ze plyta glowna poszla sie kochac :-?

0
  • #8 02 Sty 2017 21:27
    Kasek21
    Poziom 43  

Na początek sprawdź na innym zasilaczu.

0
  • #9 02 Sty 2017 21:33
    pidar
    Poziom 43  

A może uszkodzony DYSK twardy :?:
    Linux Live CD uruchom i ewentualnie sprawdź SMART :idea:

0
  • #10 02 Sty 2017 22:01
    system70
    Poziom 10  

pidar napisał:
    A może uszkodzony DYSK twardy :?:
    Linux Live CD uruchom i ewentualnie sprawdź SMART :idea:

Tak tylko boot jest z dysku. Teraz nie moge przestawic na cd, bo do biosu nie moge juz sie dostac.

Dodano po 5 [minuty]:

Teraz taka ciekawostka. Jak wlaczam komputer i sa podlaczone wtyczki usb to wentylator pracuje dosc ciezko i glosno a komputer nie chce bootwac. Po wyciagnieciu wtyczek z gniazd, wentylator pracuje miekko i cicho a system startuje i dochodzi do wspomnianego momentu. Dodam ze kolo 2 gniazd jest gniazdo ethernet na tej samej kostce i to dziala ok. Na tym ekranie powitalny widac ze jest podlaczenie do neta.

0
  • #11 02 Sty 2017 22:10
    310artur
    Poziom 43  

Czy w ramach ciekawostki możesz zastosować się do mojego postu i opisać wyniki?
    To że karta sieciowa działa to średnio ma coś do portów USB. Położenie gniazda w jednym bloku nie znaczy że mają cokolwiek więcej wspólnego. Jakby i LAN padł to by znaczyło że cały most południowy już zdechł.

0
  • #12 02 Sty 2017 22:33
    system70
    Poziom 10  

310artur napisał:
    Czy w ramach ciekawostki możesz zastosować się do mojego postu i opisać wyniki?
    To że karta sieciowa działa to średnio ma coś do portów USB. Położenie gniazda w jednym bloku nie znaczy że mają cokolwiek więcej wspólnego. Jakby i LAN padł to by znaczyło że cały most południowy już zdechł.

To co pisales zrobilem. Podlaczałem roznie myszke ale zero reakcji. Jedyna reakcja jest jak wyciagne z gniazda wytczki co opisalem wyzej. Tu nie ma karty sieciowej. Jest jeden kostka clr cmos. Jeszcze nie robilem. Jak mozesz to zobacz te fotki jak polaczyc tez zworki.

0
  • #13 02 Sty 2017 22:43
    310artur
    Poziom 43  

Jest karta sieciowa - zintegrowana i masz do niej podpięty kabel LAN ;) Bez karty sieciowej nie ma sieci.
    Zworki musisz przesunąć. Tak jak masz w instrukcji nad baterią. Jedna zworka resetuje hasło BIOS (jeśli masz) druga resetuje ustawienia. Niestety nie bardzo wiem która co więc odepnij zasilanie (kabel z zasilacza albo z gniazdka - to często konieczne bo inaczej płytę można uszkodzić) i wtedy przesuń te zworki o jedno pole w lewo na 15 -20 sekund. Po prostu ściągasz i zakładasz tak żeby łączyły pin środkowy z tym który teraz jest wolny. A po tych 15-20s ustawiasz je tak jak są teraz.

0
  • #14 02 Sty 2017 22:52
    system70
    Poziom 10  

310artur napisał:
    Jest karta sieciowa - zintegrowana i masz do niej podpięty kabel LAN ;) Bez karty sieciowej nie ma sieci.
    Zworki musisz przesunąć. Tak jak masz w instrukcji nad baterią. Jedna zworka resetuje hasło BIOS (jeśli masz) druga resetuje ustawienia. Niestety nie bardzo wiem która co więc odepnij zasilanie (kabel z zasilacza albo z gniazdka - to często konieczne bo inaczej płytę można uszkodzić) i wtedy przesuń te zworki o jedno pole w lewo na 15 -20 sekund. Po prostu ściągasz i zakładasz tak żeby łączyły pin środkowy z tym który teraz jest wolny. A po tych 15-20s ustawiasz je tak jak są teraz.

Ok dziekuje na razie. Dalsza walka jutro :)

0