Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[250-400zł]Monochromatyczna drukarka laserowa

Bertex18 02 Sty 2017 19:40 579 3
  • #1 02 Sty 2017 19:40
    Bertex18
    Poziom 8  

Witam serdecznie !

Chciałbym zakupić monochromatyczną drukarkę laserową dla siostry. Sam posiadam atramentowego DCP-J552DW, z której jestem zadowolony. Jednak siostra drukuje bardzo sporadycznie, maksymalnie 30 stron tygodniowo. Drukarka używana będzie oczywiście w domu, praktycznie sam tekst. Czytałem tutaj wiele propozycji nt. używanych drukarek, jednak obawiam się problemów w użytkowaniu takich modeli, wiadomo - nie wiem w jaki sposób jej ktoś używał. Myślałem o zakupie nowej jednostki, w pełni objętej gwarancją producenta, choć myślę również o niskich kosztach takiego druku.

Przechodząc do meritum, chciałbym Was poprosić o pomoc w wyborze drukarki, jednak nie jednej, a dwóch propozycji. Jednej, drukarki o której mowa w temacie - do 250zł, a drugiej - urządzenia wielofunkcyjnego do 400zł. Jeśli jednak moje obawy dotyczące kupna urządzenia używanego są bezpodstawne, mogą również pojawić się propozycje drukarek używanych.

Sam myślałem nad tym modelem: BROTHER HL-1112E

0 3
  • #2 02 Sty 2017 20:37
    quinty
    Poziom 28  

Bertex18 napisał:
    Czytałem tutaj wiele propozycji nt. używanych drukarek, jednak obawiam się problemów w użytkowaniu takich modeli, wiadomo - nie wiem w jaki sposób jej ktoś używał

Patrz na przebieg i na wydruk testowy. W zależności od modelu są różne okresy wymiany tzw. maintenance kit, czyli wymiany zestawu zużywających się części. Jak np. takie samsungi mają Maintenance Kit co powiedzmy 90000str. to można spokojnie brać drukarkę, która ma 30000-50000 przebiegu i ładne wydruki. Jeżeli przebieg jest taki, ze zbliża się okres wymiany to niepotrzebnie władujesz się w koszty.
    Z mniejszych używanych polecam pancerną HP P2055dn, ew. Konica Minolta Bizhub 20P . Są wytrzymałe (szczególnie ta pierwsza), popularne i nie ma się co w nich za bardzo zepsuć. Mają sieć + duplex.
    Kombajnów używanych nie polecałbym, można kupić kota w worku. Nie jestem na czasie z nowymi modelami, ale odradzam HP serie M4xx i M5xx. Dobre jakościowo są Samsungi M38xx (następca serii SCX-48xx) i Lexmarki (MX5xx i MX410), ale nie wiem w jakiej są cenie, chyba przekraczają twój budżet.

0
  • #3 02 Sty 2017 20:53
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Jeżeli nie potrzebujesz fajerwerków / sieci / dupleksu itp to kup nową drukarkę P1102/1102w lub wielofunkcyjnego M127 i po kłopocie ! Pewnie troszkę budżet przekroczysz ale sprzęt nowy , tani w eksploatacji i zamienników od groma do tego !

C.

0