Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka sieciowa USB wymiana wtyczki

02 Sty 2017 20:40 996 11
 • Poziom 8  
  Witam.
  Chciałem wymienić wtyczkę USB w ladowarce, bo mi nie łączyła. Myślałem, że będzie to łatwe i przyjemne, ale jak zwykle okazało się inaczej ;)
  Mam kabel USB typ A do micro B luźny więc chciałem go wykorzystać. Ucialem go w połowie, tak samo zrobiłem z tamtym. No i klops bo mi się kolorki nie zgadzają :D
  Czarny jest od masy, czerwony od zasilania. Nie wiem co zrobić z ekranem.
  Ładowarka jest do tabletu Asus T100, 3A.
 • Pomocny post
  Spec od komputerów
  Ekran przylutuj do masy.
 • Spec od komputerów
  Problemem jest fatalnej jakości, chiński przewód. Spójrz jaki miałeś przekrój żył w oryginalnym przewodzie, a jaki masz w obecnym. Sytuację odrobinę poprawi wykorzystanie dwóch wolnych żył tj. łączysz czerwony z zielonym i czarny z białym.
 • Poziom 17  
  Możliwe, że w oryginalnym kablu miałeś zwarte wewnętrzne piny wtyczki - wielkość rezystancji między tymi pinami określa, jaki prąd można z danej ładowarki pobrać. Dla prądu 3A piny te powinny być zwarte. Jeśli są pozostawione wolne, to rzeczywiście - nie pobierze urządzenie więcej niż kilkaset mA. Ustal, które kabelki idą do środkowych pinów wtyczki i połącz je.
 • Poziom 8  
  Czyli sprawdzic miernikiem które kable idą do środkowych pinów i gdzie je później podłączyć? Ja je odciałem i zaizolowałem więc jak je połacze ze sobą to nic to nie da. Dać je wtedy razem z napięciem czyli czerwonym kablem?
  Szkoda że te dziadowskie wtyczki są nierozbieralne, bo przylutowałbym ten kabel bezpośrednio do wtyczki.

  #Edit: Jeśli dobrze ogarniam to biały i zielony są odpowiedzialne za przesyl danych. Nic się nie stanie jeśli zrobię coś takiego jak mówi miecho?
 • Spec od komputerów
  A co ma się stać? No chyba, że nie rozumiesz o co chodzi. Z obu stron przewodu łączysz ze sobą czerwony i zielony oraz czarny i biały. Oczywiście we wtyku USB należy odciąć przewody od pinów D+ i D-. Następnie dolutowujesz do tak połączonych żył oryginalny, dwużyłowy przewód. Prościej się już nie da.
  Wtyk da się bez problemu rozebrać, wystarczy ostry nóż i trochę cierpliwości.

  stefan_marek pisze o czym innym. U Ciebie problemem póki co jest fatalnej jakości przewód.
 • Poziom 17  
  Przekrój przewodu jest zapewne istotny. Ale jeśli dasz odpowiedni przewód, a zostawisz wolne piny środkowe, to urządzenie i tak ograniczy pobierany prąd z ładowarki do poziomu kilkuset mA. Aby pobrać 3A należy te piny zewrzeć z sobą.
 • Pomocny post
  Spec od komputerów
  stefan_marek napisał:
  Przekrój przewodu jest zapewne istotny. Ale jeśli dasz odpowiedni przewód, a zostawisz wolne piny środkowe, to urządzenie i tak ograniczy pobierany prąd z ładowarki do poziomu kilkuset mA.

  Tak, masz rację, ale nie do tylko 200mA. Tak mi się wydaje. Z resztą wystarczy przyjrzeć się oryginalnemu wtykowi, ewentualnie użyć miernika i sprawdzić czy żyły D+ i D- są połączone, jeśli tak to w jaki sposób i tak samo zmodyfikować nowy wtyk.