Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przenieść pliki z HDD na maszynę wirtualną?

nobanmeplease 02 Sty 2017 22:15 891 2
  • #1 02 Sty 2017 22:15
    nobanmeplease
    Poziom 14  

Witam!
    Mam taki problem, otóż chcę uratować dane z dysków twardych (razem ze systemami operacyjnymi) i przenieść je na serwer, aby mieć z do nich zdalny dostęp.
    Wiecie jak to zrobić mając pod ręką VirtualBoxa?
    Pozdrawiam!

0 2
  • #2 03 Sty 2017 11:34
    namok
    Poziom 25  

nobanmeplease napisał:
    Witam!
    Mam taki problem, otóż chcę uratować dane z dysków twardych (razem ze systemami operacyjnymi) i przenieść je na serwer, aby mieć z do nich zdalny dostęp.
    Pozdrawiam!
    Napisz to może jeszcze raz aby było jasne co chcesz zrobić bo tytuł sugeruje co innego. Po co używać virtualboxa aby przenieść dane? Generalnie można wskazać katalog na dysku który będzie automatycznie montowany podczas startu systemu maszyny wirtualnej: https://www.virtualbox.org/manual/ch04.html#sharedfolders

0
  • #3 04 Sty 2017 19:11
    nobanmeplease
    Poziom 14  

namok napisał:
    nobanmeplease napisał:
    Witam!
    Pozdrawiam!
    Napisz to może jeszcze raz aby było jasne co chcesz zrobić bo tytuł sugeruje co innego. Po co używać virtualboxa aby przenieść dane? Generalnie można wskazać katalog na dysku który będzie automatycznie montowany podczas startu systemu maszyny wirtualnej: https://www.virtualbox.org/manual/ch04.html#sharedfolders

Niestety, to nie takie proste.
    Gdyż musiałbym to co było 1:1 zapakować w obraz VDI, lub inny (ważne aby się dało).
    Po za tym obrazy maszyn można duplikować i przesyłać dalej, co zabezpiecza je przed ryzykownymi operacjami (nie chcę powtarzać starych błędów z przed lat, po czym musiałem formatować dysk) :(.

0