Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana nagłośnienia dla dja.

adn18 03 Sty 2017 10:03 1416 8
  • #1 03 Sty 2017 10:03
    adn18
    Poziom 8  

Siemanko ! Będe przymierzać się do zmiany nagłośnienia i potrzebuje waszej pomocy w wyborze.
    Posiadam 2 x LDM P215 200W, i w zasadzie taka moc mi wystarcza. Chciałbym zmienić na jakąś paczkę aktywną, by nie bawić się w noszenie ciężkiego wzmacniacza i miksera.
    Co polecilibyście na zamiane które zagrają tak samo jak moje LDM P215?

Pozdrawiam

• #2 03 Sty 2017 14:14
    alojzy7719
    Poziom 35  

Ile masz pięniędzy?

• #3 03 Sty 2017 15:33
    adn18
    Poziom 8  

Szczerze mówiąc nie mam ustalonego budżetu ponieważ narazie się zastanawiam na jaki zbierać. Zależy mi o mobilności i żebym nie musiał nosić wzmacniaczy. Ogólnie chodzi o to by te paczki zagrały jak moje ldmy. Cena oczywiście w granicach rozsądku. :) nie 10 k :) wiem że koledzy się obracają w tych klimatach i wiecie jakie paczki są dobre w rozsądnej cenie. Pozdrawiam.

• Pomocny post
    #4 03 Sty 2017 17:00
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Nie będziesz musiał nosić wzmacniaczy? Będziesz musiał.. tyle, ze razem z kolumnami... :)
    Jak mają być (w sumie) lżejsze od tego co masz, to może się okazać, ze będą grać gorzej od tych co masz obecnie. Z kolei dobre kolumny aktywne i ważą swoje i kosztują...
    No i jeszcze jedno - jeżeli uszkodzi się wzmacniacz w kolumnie aktywnej - masz "uziemioną" całą kolumnę. Jeśli masz wzmacniacz osobno - zawsze można albo zastąpić go innym (pożyczyć, czy mieć rezerwowy), i dokończyć imprezę. Jak uszkodzi się głośnik w aktywnej - również masz ją uziemioną do czasu naprawy; mając osobne kolumny i osobny(e) wzmacniacz w wypadku uszkodzenia również możesz w awaryjnej sytuacji dopożyczyć kolumnę(y) i nie wypaść z obiegu ze względu na brak odpowiedniego sprzętu.
    Tak więc wybierając aktywne musisz wybierać dobre. Takie, na których można polegać i nie uszkodzą się w najmniej odpowiednim momencie.

Oczywiście to tylko moje zdanie.

• #5 08 Sty 2017 11:08
    adn18
    Poziom 8  

Dałeś mi do myślenia. :)
    Ale jak myślisz ile by trzeba było zapłacić za porządne paczki co by zagrały jak moje LDM p215.
    Może jakieś konkretne modele :)
    Pozdrawiam

• #6 08 Sty 2017 11:27
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Najbardziej na bieżąco jest chyba Użytkownik Kamil - jego poproś o poradę. Ma z różnym sprzętem do czynienia na co dzień i zna się na tym co sprzedaje i kupuje (prowadzi taką działalność). Ja ostano nieco "odstaję" od nowości ale miałem już i tak okazję kilkukrotnie przekonać się "nausznie" że nie każdy aktywny zestaw (nawet o najpiękniej napisanych opiniach) gra. Często nawet różnica pomiędzy średniej jakości nagłośnieniem pasywnym a aktywnymi paczkami (o podobnej mocy i pozostałych parametrach) była wręcz monstrualnie wielka.
    Pisałeś o mobilności, więc tu może być największy problem...

• #7 08 Sty 2017 14:36
    adn18
    Poziom 8  

Ja z tych ldm p215 jestem zadowolony i są lepszej konstrukcji niż te nowsze paczki aktywne. Narazie zostawie ten temat i chyba nie bede nic kombinować. Dziękuje za wszystkie posty. :)
    Pozdrawiam Serdecznie

• #8 17 Sty 2017 08:40
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Jak chcesz w miarę tanie, nie wstydzić się pokazać na imprezie to pomyśl o UŻYWANYCH RCF 315A - mam takowe na "pożyczki" i nawet DJ zbytnio nie marudzi jak wesele na 100 twarzy gra. Możesz też taniej rozwiązać sprawę z lepszym powerem - kupujesz Behringery. Tak Behringery aktywne 315. Duże są ale bas jest na prawdę "Super" jak na paczki w plastiku ale zawsze się malkotent znajdzie, że to chiński "Behringer" ale nie przejmuj się - 99% produktów jest z chin i tylko dostają tańsze bądź droższe znaczki w UE.

• #9 20 Sty 2017 08:09
    montertb
    Poziom 22  

Zainteresuj się jakimś zestawem LD SYSTEMS z serii DAVE, do wyboru masz subwoofery o różnych średnicach głośników i mocach.
    np. DAVE 15 G3, albo starsze wersje (używane) DAVE 15 G2 itd.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME