Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Ariston LFT 3214. - Grzałka nie grzeje, błąd 10.

03 Sty 2017 11:35 2403 10
 • Poziom 5  
  Chciałbym zapytać o mój przypadek. Zmywarka Ariston LFT 3214. Zmywarka normalnie rozpoczyna pracę i po jakieś pół godziny mycia odprowadzana jest woda i koniec - zaczyna migać 10. Po otwarciu czuć, że grzałka nie pracowała, bo woda na talerzach była zimna, zresztą nawet jak otworzyć w trakcie mycia to czuć, że nie grzeje. Wymieniłem grzałkę na nową, pochodziła z miesiąc i to samo. Co może być przyczyną? Podobno kondensator odpowiedzialny za grzałkę na module, ale czy na pewno? Jakby ktoś miał jakieś przemyślenia do wykorzystania byłoby super.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 12  
  A może grzałka była kiepskiej jakości i zaraz padła?
 • Poziom 5  
  Grzałka nowa. W poniedziałek dam moduł do znajomego Elektryka, sprawdzi go i dam znać co i jak.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 12  
  Można by jeszcze wcześniej sprawdzić czy któryś przewód zasilający grzałkę nie jest uszkodzony i czy wszystkie złącza są dobre, można troszkę podgiąć blaszki w złączkach.
 • Poziom 5  
  No tak tylko że pierwsza grzałka miała takie same objawy. Ten sam błąd a druga przecież miesiąc chodziła. Ale sprawdzę to.
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  Witam. Myślę że tym razem to przekaźnik na module lub inna część elektroniczna. Bez wyjęcia modułu i wstawienia jego zdjęć na forum raczej się nie obejdzie. Pozdrawiam.
 • Poziom 5  
  Gdzie znajdę moduł w tej zmywarce? Czy to ta płytka z przyciskami od programów? Znalazłem moduł, ale z zewnątrz wygląda dobrze. Jakby ktoś wiedział gdzie jest kondensator odpowiadający za grzałkę. Podobno utrata pojemności kondensatora powoduje obniżenie napięć zasilających elementy modułu w tym przekaźnika grzałki.
  Zmywarka Ariston LFT 3214. - Grzałka nie grzeje, błąd 10.Zmywarka Ariston LFT 3214. - Grzałka nie grzeje, błąd 10.Zmywarka Ariston LFT 3214. - Grzałka nie grzeje, błąd 10.Zmywarka Ariston LFT 3214. - Grzałka nie grzeje, błąd 10.Zmywarka Ariston LFT 3214. - Grzałka nie grzeje, błąd 10.
 • Specjalista AGD
  Kolego w tej zmywarce nie ma takiego kondensatora o którym myślisz. Ze zdjęć wynika że w tym modelu zastosowana jest przetwornica napięcia.
 • Poziom 5  
  O widzisz. To może to jednak wina tylko i wyłącznie grzałki. Chociaż dziwnie to wygląda że obie grzałki padły i ten sam błąd czyli z tej samej przyczyny.
 • Specjalista AGD
  Grzałki wystarczy pomierzyć, a system grzania wody nie składa się tylko z grzałki i" kondensatora który traci pojemność" są tam inne rzeczy, które trzeba sprawdzić. Chociażby przewody, które doprowadzają napięcie do grzałki. Zabezpieczenie, które zabezpiecza zmywarkę aby grzałka nie pracowała bez wody. Urządzenie, które włącza napięcie na grzałkę i czujnik, który sprawdza temperaturę wody itp. itd....
 • Poziom 5  
  Znajomy elektryk stwierdził, że moduł sprawny, grzałka padła, a dokładnie bezpiecznik termiczny. Opisano to tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14933723#14933723.
  Tylko ciekawe czy to przypadek bo może w pierwszej grzałce było to samo a ja wymieniłem ją na nową i jeżeli tak to co może być tego przyczyną. No jak coś to zobaczymy za miesiąc.
  Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.