Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Najprostszy wideodomofon do mieszkania w bloku

03 Sty 2017 12:19 3567 6
  • Poziom 2  
    Ponieważ to mój pierwszy post na tym forum, witam wszystkich. Może przedstawię swoją sytuację i co chciałbym uzyskać.
    Mieszkam w wieżowcu i wspólnie z sąsiadem mamy zaadaptowaną część korytarza klatki schodowej na przedpokój. Po prostu sąsiad wstawił dodatkowe drzwi. Do dzwonków (AC 230 V) są wypuszczone dodatkowe przyciski do nowych drzwi. Niedawno miałem wypadek komunikacyjny, wskutek którego poruszam się o kulach. Żeby ułatwić sobie życie postanowiłem zainstalować wideodomofon IP. Chodzi mi o to, żeby za pomocą smartfona sprawdzić, kto się „dobija” do mieszkania ewentualnie otworzyć drzwi. Mile widziana byłaby również możliwość zrobienia zdjęcia lub zarejestrowania filmiku osoby przychodzącej (z datą i godziną zdarzenia). W mieszkaniu mam WiFi. Może coś takiego: Kenwei-KW-1380MC-1B-600/484. Nie potrzebuję żadnego monitora, kart, breloczków, całe sterowanie ma się odbywać z poziomu smartfona (Android). I jeszcze jedna uwaga. Musi pozostać możliwość otwarcia zamka klasycznym kluczem.
    Teraz konkretne pytania do Szanownych Fachowców:
    1. Co sądzicie o zalinkowanym Kenweiu? A może macie inne propozycje?
    2. Co jeszcze musiałbym dokupić, oprócz panelu i zamka elektromechanicznego, aby uzyskać opisaną funkcjonalność?
    3. Czy do panelu musi być firmowa aplikacja, czy może być jakakolwiek i jaką polecacie?
    To na razie wszystko, gdyby padły jakieś pytania, chętnie odpowiem.
    Pozdrawiam
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Ok, zrobić się da, tyle że dobrze przedtem odpowiedzieć sobie na kilka pytań i uświadomić kilka rzeczy:
    -czy sąsiad uczestniczy w inwestycji/ ma mieć ewentualny podgląd, możliwość zdalnego otwarcia?
    -budżet
    -rozmawiamy z gościem czy wystarczy jak sobie go obejrzymy?
    -oczywiście że prawidłowo zamontowany zaczep musi dawać możliwość otwarcia drzwi kluczem. Kłopot raczej w tym że samo zamknięcie na zaczep nie jest pewnym zabezpieczeniem.
    - kamera którą kolega podał za przykład , nie jest kamerą IP, to zwykły analog wymagający monitora.
    czekam na odpowidzi.
    pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Dziękuię za szybką reakcję, już odpowiadam.
    - Nie, sąsiada to nie dotyczy.
    - Budżet – 1500 PLN
    - Audio + wideo
    - Na noc i na jakąś dłuższą nieobecność można przekręcać wkładkę
    - Co kolega proponuje?
    Pozdrawiam
    Porządnie wykonany zaczep + kotwa, pochwyty zamiast klamek zasilacz zaczepu - zarezerwujmy na to na wszelki wypadek 400 zł
    A więc trochę mało jak na coś takiego:Wideodomofon IP SAFE S03P. Są koledzy którzy to tu na forum bardzo chwalą, ja mam mieszane odczucia. Na pewno solidne. Fajny pomysł z kamerą w kształcie walca mocowanego w obudowie jarzmie. Co do reszty mam mieszane odczucia ( rozmowa na zasadzie walke talke, mnie powaliła)
    No i do nagrywania potrzebny jest serwer/ dysk sieciowy/ włączony na stałe komputer)
    Ideałem więc wydać się może kamera IP z wbudowanym głośnikiem i mikrofonem. Ma WI-FI, nagrywa na kartach pamięci. Może za to nie mieć wyjścia do obsługi zaczepu, co możemy obejść poprzez moduł GSM lub LAN, ewentualnie piloty.
    Celowo nie podaję konkretnego modelu, bo za żaden, że będzie działał zgodnie z oczekiwaniami a tym bardziej długo i szczęśliwie ręczyć nie sposób. No chyba że któryś z kolegów ma jakieś pozytywne doświadczenia z jakimś modelem. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę : kamera IP z mikrofonem i głośnikiem.
    pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Chyba odpuszczę temat, już wolę kuśtykać do drzwi. Dziękuję za informacje.
  • Poziom 6  
    suworow napisał:
    Porządnie wykonany zaczep + kotwa, pochwyty zamiast klamek zasilacz zaczepu - zarezerwujmy na to na wszelki wypadek 400 zł
    A więc trochę mało jak na coś takiego:Wideodomofon IP SAFE S03P. Są koledzy którzy to tu na forum bardzo chwalą, ja mam mieszane odczucia. Na pewno solidne. Fajny pomysł z kamerą w kształcie walca mocowanego w obudowie jarzmie. Co do reszty mam mieszane odczucia ( rozmowa na zasadzie walke talke, mnie powaliła)
    No i do nagrywania potrzebny jest serwer/ dysk sieciowy/ włączony na stałe komputer)
    Ideałem więc wydać się może kamera IP z wbudowanym głośnikiem i mikrofonem. Ma WI-FI, nagrywa na kartach pamięci. Może za to nie mieć wyjścia do obsługi zaczepu, co możemy obejść poprzez moduł GSM lub LAN, ewentualnie piloty.
    Celowo nie podaję konkretnego modelu, bo za żaden, że będzie działał zgodnie z oczekiwaniami a tym bardziej długo i szczęśliwie ręczyć nie sposób. No chyba że któryś z kolegów ma jakieś pozytywne doświadczenia z jakimś modelem. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę : kamera IP z mikrofonem i głośnikiem.
    pozdrawiam

Zaryzykowałem i kupiłem ten produkt, z dotychczasowych doświadczeń pracuje najlepiej.. Rozmowa jest już full-duplek i nie trzeba trzymać palcem aby rozmawiać, wszyły też aktualizacje które poprawiły mi synchronizację oraz można załączyć tryb full-duplex lub half-duplex.

Do tego w aplikacji na telefonie można dodać dowolną kamerę IP po RTSP i mieć podgląd z innej strony. Ja kupiłem tańszy model Safe IP S03 jest nowszy S06 który jest droższy i trochę żałuje że nie dołożyłem bo ma 1,3MP kamerę i wbudowane 8GB microSD a różnica około 200zł-300zł.. Dobra pomoc techniczna na początku miałem problem z wizją w sieci wewnętrznej i okazało się że trzeba zmienić na strumień alternatywny i port na inny niż standardowy. Trzeba też przed ponownym logowaniem do wideodomofonu kasować historię przeglądarki bo wydaje sie ze ustawienia sie nie zapisały, a po wyczyszczeniu historii zaznaczoną opcję przy ponownym logowaniu widać ok..
    Najlepsze jest to że dostępna jest świetna aplikacja na Windows gdzie na dowolnym komputerze w sieci i poza nią można zainstalować nawet kilka urządzeń.. Jak ktoś ma biuro w domu to rewelacja!. Praca w tle, pełna archiwizacja zdjęć z logami, odtwarzanie zdarzeń, itp...
    Szkoda tylko że nie ma od razu czytnika rfid gość polecał: http://hatpol.pl/czytnik-zblizeniowy-cp-z2l-125khz-p-193.html ale to już dodatkowe koszty.
    Ponadto mamy SIP jak w Helios i już na centralce Slican testowałem, równolegle dzwoni na telefon stacjonarny i ne trzeba kupować licencji..

Zobaczymy jak zimę przetrwa i wtedy go zamontuje znajomemu a sobie kupie nowszy. :).