Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon IR 1022 iF - Win10 64bit komputer "gubi" urządzenie po restarcie

1lepek 03 Sty 2017 12:34 369 0
 • #1 03 Sty 2017 12:34
  1lepek
  Poziom 1  

  Witam,

  Używam urządzenia Canon IR 1022 iF podłączonego za pomocą USB. Ostatnio zmieniłem komputer na taki z systemem Win10 64bit (wcześniej XP 32bit) i okazało się, że oprogramowanie urządzenia nie współpracuje z systemem 64 bitowym. Z pomocą wyszukiwarek oraz pomocy Canon'a udało się zmusić urządzenie do współpracy - zainstalowane zostały sterowniki UFR II, sterowniki skanera (zdaje się od Vista64) oraz Toolbox. Po takiej instalacji urządzenie pracuje prawidłowo, łącznie ze skanerem. Niestety - po restarcie komputera lub urządzenia (nawet po dłuższym - całonocnym- uśpieniu) komputer przestaje widzieć skaner, toolbox przy próbie skanowania "kręci kółeczkiem" i nic się nie dzieje. System Windows również nie widzi wtedy skanera za pomocą narzędzia skanowanie.

  Pomaga następująca procedura:
  1. Odłączenie USB
  2. Deinstalacja sterowników, usuniecie drukarki, skanera
  3. Instalacja sterowników UFR II za pomocą ręcznego wyboru portu PORTPROMPT: (+restart komputera)
  4. Instalacja skanera
  5. Instalacja Toolbox
  6. Podłączenie USB

  Co charakterystyczne:
  - w punkcie 3. nie można wybrać portu USB (nie ma go na liście)
  - po podłączeniu USB (pkt 6) automatycznie instalowane jest urządzenie na sterownikach UFR II, PCL6 i PCL5e
  - jeśli podłączę USB przed pkt 3 i zainstaluje się urządzenie automatycznie, to mogę wybrać po odłączeniu USB instalację na porcie USB (001-004), ale po dalszej instalacji urządzenie nie działa prawidłowo, np. drukuje nie za każdym razem, albo wcale
  - instalacja za pomocą USB (nie za pomocą ręcznego wyboru portu) nie daje powodzenia - urządzenie nie zostaje odnalezione

  Podsumowując - instalacja finalnie wydaje się sukcesem, jednak po restarcie komputera, drukarki, lub dłuższym uśpieniu komputer przestaje widzieć skaner, toolbox nie działa.

  Czy istnieje jakiś sposób, ustawienie (podczas instalacji, bądź na już zainstalowanym urządzeniu), które spowodowałoby "zapamiętanie" urządzenia?

  Z góry dziękuję za wszelką pomoc, na pytania pomocnicze postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości i posiadanych umiejętności.

  Pozdrawiam,
  Michał

  0 0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo