Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon mg 5350 - Nie reaguje na przycisk zasilania.

03 Sty 2017 13:00 1005 3
  • Poziom 2  
    Cześć wam
    Około 6 miesięcy temu zakupiłem kolejna mg5350 ( pierwsza problem z glowica). Wszystko działało świetnie. Druk cichy bez większych problemów.
    Około 2 tyg temu miałem małe przemeblowanie pod czas którego odołączyłem drukarkę i przeniosłem w nowe miejsce. Po podłączeniu jej w nowym miejscu przestała reagować na jakie kolwiek wciskanie guzika ( modlitwy oraz wyzwiska też nie poskutkowaly)
    Po włączeniu do kontaktu dioda pomarańczowa wskazująca zasilanie świeci się nie przerwanie.
    Wymieniłem przewód oraz kostkę zasilająca w środku drukarki obie sprawdziłem obie działają tak samo jak przewody.

Jest jakaś jeszcze możliwość jak ja uruchomić? Dorzucam zdjęcie by bardziej zobrazować
    Canon mg 5350 - Nie reaguje na przycisk zasilania.20170103_1..108.jpg Download (4.13 MB)

Dzięki wielkie za ew odpowiedzi

PS drukarka nie posiada gwarancji...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Sprzedawca to dobry znajomy i odsprzedał mi ta drukarkę ponieważ jej nie używała ja koniecznie chciałem mg5350.

Nie wydaje mi się by była w jakimś stopniu przekrecana na boki. Została odołączona od zasilania i przeniesiona 3-4 metry. Ponownie podłączyłem ja 3godz później ponieważ miałem kilka rzeczy do wydrukowania.

Ostatni tydzień szukałem w internecie czegoś związanego z tą usterka i bez rezultatów.
  • Poziom 2  
    Witam ponownie
    Czekając na waszą ewentualną pomoc, szukam w internecie informacji w sprawie mojego błędu oraz przyglądam się każdemu centymetrowi drukarki
    Dziś przez przypadek odkryłem coś nowego i nie mam pojęcia co dalej z tym zrobić

Próbowałem wprowadzić drukarkę w tryb serwisowy znanymi kodami typu ( power, czerwony trójkąt 5 razy, power itd. ) niestety nie działało.
    Ale za to udało mi się natomiast wprowadzić drukarkę w stan.... serwisowy innym sposobem ...

1- drukarka odłączona kompletnie od zasilania
    2- Przytrzymać czerwony trójkąt
    3- Trzymając trójkąt podłączyć drukarkę do zasilania
    4- Trzymając trójkąt, przycisnąć przycisk zasilania i przytrzymać
    5- Zwolnić trójkąt (trzymając przycisk zasilania )
    6- przycisnąć 2x trójkąt i zwolnić oba guziki

W moim przypadku pomarańczowa kontrolka zaczyna mrugać co 2-3 sek oraz na komputerze wyskoczyła informacja o nowym sprzęcie
    Pobrałem kilka wersji programów serwisowych ( V1050, V3400, V3600) ale każdy z nich nie działa (kody 006 lub 005) . Mam win7 64bit

Może ktoś z was ma pomysł co z tym zrobić?
    Jeżeli w jakimś stopniu drukarka komunikuje się z komputerem, myślę ze jeszcze będzie możliwość jej naprawienia... ewentualnie poznanie przyczyny tej dziwnej awarii?

Dodano po 27 [minuty]:

Panie i Panowie
    Oto cuda nad cudami
    Moja drukarka włączyła się sama po 2 tygodniach omawiania posłuszeństwa ,wysłuchiwania przekleństw oraz

Nie mam pojęcia jak co, dla czego ale działa

Miłego dnia wszystkim