Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV Hitachi i Soundbar LG - pogłosy

DamianLS 03 Jan 2017 14:21 3996 0
 • #1
  DamianLS
  Level 1  
  Na wstępie chciałbym się przywitać, gdyż jestem tu nowy. Mam na imię Damian, lat 24 i pochodzę z Leszna Wlkp.

  Jestem posiadaczem tv Hitachi 49HK6W64, niedawno zakupiłem do niego soundbar LG SH2. Po podłączeniu przez Bluetooth okazało się, że dźwięk z soundbara wydobywa się z niewielkim opóźnieniem względem dźwięku i obrazu z tv. Kupiłem kabel optyczny i sytuacja uległa poprawie, ale nadal słychać pogłos podczas dialogów, kiedy dźwięk w tv jest włączony. Poszperałem trochę w sieci i doszedłem do wniosku (proszę mnie poprawić jeśli się mylę), że w TV jest fabrycznie ustawione jakieś opóźnienie na łączu optycznym. Czy jest tu na forum ktoś, kto wie jak wejść w w/w telewizorze w menu serwisowe i zmniejszyć te opóźnienie, albo w jaki inny sposób sprawić, żeby to ze sobą współgrało? Wolałbym uniknąć całkowitego wyłączenia dźwięku z tv, bo razem gra to lepiej i wszystko byłoby fajnie, gdyby nie ten pogłos/echo podczas dialogów...
  Jeszcze jedna sprawa, czy można jakoś sprawić, żeby głośność soundbara była regulowana pilotem od tv? Normalnie dźwiękiem steruję pilotem od dekodera, ale podczas oglądania np. Youtuba muszę już mieć w ręku dwa piloty.
  Proszę o porady, pozdrawiam.

  Edit:
  Znalazłem kod dostępu do menu serwisowego : menu -> 4 -> 7 -> 2 -> 5
  Niestety nic mi to nie dało, bo albo w/w opcji tam nie ma, albo poprostu nie wiem która to pozycja...
  Wczoraj połączyłem soundbar przez optyka do dekodera PVR HD 7000 cyfrowego polsatu i teraz dźwięk z niego i tv jest idealnie zsynchronizowany, tak więc mam potwierdzenie że opóźnienie jest generowane na wyjściu optycznym telewizora. Mógłbym to tak zostawić ale chciałbym żeby dźwięk z odtwarzacza dvd również szedł na soundbar, może zastosować rozdzielacz optyczny? A może jest inny sposób, czy jeśli połącze odtwarzacz z dekoderem za pomocą np. Scarta to bedzie to jakoś działać czy rozdzielacz optyczny byłby dobrym rozwiązaniem?