Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brotje BBS 20E - Bezprzewodowy regulator do obiegu kaloryferów

03 Sty 2017 14:46 453 2
  • Poziom 2  
    Dzień dobry,

mam zamontowany piec Brotje BBS 20E. Współpracuje on zarówno z podłogówką jak i kaloryferami (w niektórych pokojach, tam nie ma podłogówki). Regulator centralny przewodowy podłączony jest w centralnym miejscy domu - korytarzu - gdzie jest tylko podłogówka i struje tylko ogrzewaniem podłogowym. Kaloryfery w pokojach natomiast regulowane są jedynie za pomocą krzywej i pogodówki.

Nie do końca pasuje mi to rozwiązanie i zastanawiam się czy da się do tego pieca podłączyć jakiś bezprzewodowy sterownik, który byłby zamontowany w jednym z pokoi gdzie jest kaloryfer i na tej podstawie regulował temperaturę dla wszystkich kaloryferów.

1. Pytanie czy da się podłączyć jakiś nieoryginalny bezprzewodowy regulator, który będzie działał choćby jak zwykły termostat. Oryginalny niestety kosztuje jakieś 800-900 zł

2. Jeżeli się da to jaki moglibyście polecić? :)

3. Jeżeli się da to do których styków trzeba go podłączyć - odbiornik i czy może być zasilany bezpośrednio z pieca czy wymaga dodatkowego zasilania?

Z góry dzięki za pomoc!
  • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
  • Specjalista elektryk
    CacekPL napisał:
    Dzień dobry,

mam zamontowany piec Brotje BBS 20E. Współpracuje on zarówno z podłogówką jak i kaloryferami (w niektórych pokojach, tam nie ma podłogówki).

współczuje, skoro już jest tak skopane, trzeba kombinować z tym co jest.
    CacekPL napisał:

Regulator centralny przewodowy podłączony jest w centralnym miejscy domu - korytarzu - gdzie jest tylko podłogówka i struje tylko ogrzewaniem podłogowym. Kaloryfery w pokojach natomiast regulowane są jedynie za pomocą krzywej i pogodówki.

Gdzie jest wpięty ten regulator ?
    CacekPL napisał:

Nie do końca pasuje mi to rozwiązanie i zastanawiam się czy da się do tego pieca podłączyć jakiś bezprzewodowy sterownik, który byłby zamontowany w jednym z pokoi gdzie jest kaloryfer i na tej podstawie regulował temperaturę dla wszystkich kaloryferów.

Raczej chciałbyś regulować temp. dla pomieszczeń, nie kaloryferów. Jeżeli masz wydzielony oddzielny obieg na kaloryfery - pompa - mógłbyś zastosować termostat elektroniczny w najchłodniejszym pomieszczeniu i tam sterować temp. w pozostałych zwykłe głowice i metodą prób wyrównać temp.
    CacekPL napisał:

1. Pytanie czy da się podłączyć jakiś nieoryginalny bezprzewodowy regulator, który będzie działał choćby jak zwykły termostat. Oryginalny niestety kosztuje jakieś 800-900 zł

2. Jeżeli się da to jaki moglibyście polecić? :)

Tutaj wraca pytanie jak masz wpięty obecny dla podłogówki, bardzo dobrze On/OFF sprawdzają się Salus 091 FL RF
    pzdr
  • Poziom 14  
    Jeżeli dobrze rozumiem i masz 2 osobne obiegi ogrzewania czyli osobno podłogówkę a osobno grzejniki to sądzę że jest to bardzo fajnie zorganizowana instalacja i bym jej nie zmieniał. Ogólnie nie za bardzo widzę sens w połączaniu grzejników do centralnego regulatora z racji że wtedy grzanie w kilku pokojach jest zależne od temperatury w tym gdzie wisi sterownik. Jeżeli jednak masz jeden obieg grzewczy to raczej wątpię żeby to było wysterowane tak jak mówisz. Ogólnie co do regulatora to wydaje mi się że musi być oryginalny przez ich automatykę ale głowy za to nie dam więc może ktoś doradzi lepie, zawsze można zadzwonić do jakiejś firmy która serwisuje ich urządzenia i wypytać ;)