Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

chevrolet aveo 2006 1.2 8V - Problem z odpaleniem auta....kręci ale nie pali

03 Sty 2017 15:11 4635 7
  • Poziom 3  
    Witam... wczoraj wieczorem w czasie jazdy zgasł mi samochód, przez 15 minut starałem sie go odpalic co mi sie udalo z wielkim trudem....przejechalem 5 km ponieważ tyle mi brakowalo do domu. Dzisiaj rano juz nie odpalił...
    Na OBDII pojawiaja sie 3 bledy....przepustnica czyszczona chevrolet aveo 2006 1.2 8V - Problem z odpaleniem auta....kręci ale nie pali
  • Spec od samochodów
    A co mówią bloki pomiarowe np czy widzi obroty wału ??? , bo według mnie żaden z tych błędów nie powinien powodować że auto nie odpala .
  • Poziom 3  
    tomasz sadowski napisał:
    A co czujnikówki pomiarowe np czy widzi obroty wału ??? , bo według mnie żaden z tych błędów nie powinien powodować że auto nie odpala .

Nie posiadam odczytu z innych czujników...
  • Poziom 38  
    Sprawdź czy masz iskrę z cewki, słychać pompę paliwa ?
    Jak pokręcisz czuć benzyną ?
    Posprawdzaj wszystkie wtyczki i złącza przy silniku, rozepnij, obejrzyj czy nie ma śladów korozji, wilgoci, i podłącz ponownie. Obejrzyj też przy komputerze. Błędy mogą wskazywać na brak kontaktu w zasilaniu tych czujników.

Masz samostart, plak do tapicerki, trochę benzyny ? Psiknij trochę w przepustnicę i zobacz czy będzie miał chęć zagadać.
    Rurę z filtra sam zdjąłeś ?
    Benzynę w zbiorniku masz ? Nie sugeruj się wskazówką, tylko pomyśl czy jeszcze w zbiorniku powinno być paliwo.

Zajrzyj pod obudowę rozrządu, czy kręci się wałek rozrządu. Inaczej, lżej kręci silnik niż dotychczas ?
    Kiedy był robiony rozrząd ?

Jakieś inne spostrzeżenia niż zgasł i trudno odpalił ? Strzelał, przerywał silnik ?
  • Poziom 3  
    Witam...okazalo sie ze krokowy a sygnal ktory jest to od monowtrysku... czekam na część
  • Poziom 3  
    kortyleski napisał:
    Taa. Na pewno krokowy.

witam....co znaczy taa? Czesci jeszcze nie przyszly wiec ciężko jest mi cos wiecej powiedziec...