Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] UPS APC SMT-1500i - Dziwny szum, syczenie

03 Sty 2017 15:12 819 5
  • Poziom 16  
    Witajcie,

Otrzymałem dziś zakupiony używany poleasingowy APC Smart-UPS SMT-1500I.

Mam dwie rzeczy, które mnie niepokoją, a nie znam tego modelu, więc nie wiem jak to wygląda przy fabrycznie nowym.

1. Po podpięciu do gniazda ~230V UPS zaczyna syczeć, szumieć (na pewno nie jest to szum wentylatora, ale jest na mniej więcej takim samym poziomie głośności), czy nowe też tak mają?

2. Wentylator cały czas pracuje - wprawdzie na b. niskich obrotach, (przełącza się na wysokie po przejściu w tryb podtrzymania). Szum nie jest głośny, ale UPS będzie stał pokoju, w którym również śpię, a takie szumy mi przeszkadzają. Co ciekawe wentylator pracuje nadal po wyłączeniu manualnym UPS-a, nawet po odłączeniu od gniazdka ~230V. Przestaje działać dopiero gdy wyjmę konektor podłączający baterię na tyle obudowy. Czy fabrycznie nowe UPS-y (ten model mnie interesuje) są pozbawione tej przypadłości?

Za UPS-a zapłaciłem 900zł, jeśli miałbym się pozbyć w/w przypadłości, to mogę dołożyć ponad drugie tyle na nowy - cóż chciałem oszczędzić...
  • Poziom 16  
    Trudno jednoznacznie stwierdzić - słuchając od lewej strony zakłóca wentylator, słychać to wyraźnie słuchając przez prawy otwór wentylacyjny (patrząc od frontu).

Mały update - syczenie stało się urywane w dość szybkim rytmie około 5 razy na sek. Może ma to związek z ładowaniem baterii? Obecnie ma 100%
  • Poziom 16  
    Nie chcę nic grzebać, jestem jeszcze w okresie co mogę odesłać. Pytanie czy w fabrycznie nowych egzemplarzach też tak syczy, czy jest to ich urok?

Kiedyś miałem fabrycznie nowego Back-UPS Pro 650 - nic nie syczało, jedyne co, to można było w bardzo cichych warunkach (lub po przyłożeniu ucha) usłyszeć lekkie brumienie transformatora.
  • Poziom 16  
    zamykam, temat nieaktualny, ups nadal syczy i nadal działa, mniemam, że taki urok.