Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Tab3 (SM T-211) - Resetowanie ustawień fabrycznych przez komputer

Just4Hit 03 Sty 2017 16:50 2568 2
  • #1 03 Sty 2017 16:50
    Just4Hit
    Poziom 2  

Witam

Od ponad dwóch lat jestem posiadaczem Samsunga GALAXY Tab 3 7.0(SM t-211). i od miesiąca borykam się z problemem jego skłonności do restartowania się. Na początku popadł w Bootloopa. Oto kroki jakie podjąłem:

1. Nie mając innego wyjścia postanowiłem przywrócić mu ustawienia fabryczne. Zgodnie z tym co widziałem w internecie, po wciśnięciu odpowiedniej kombinacji klawiszy przy odpalaniu wchodziłem w coś w rodzaju "biosu" tabletu, gdzie mogłem wymazywać dane i rebootować urządzenie. Po wykonaniu wszystkich czynności i wybraniu opcji reboot, efekt był ten sam co bez tych działań.

2. Skoro krok pierwszy nie powiódł się, postanowiłem przeinstalować tableta ręcznie przez komputer. Po pobraniu odpowiedniego oprogramowania z SaMobile oraz ogólno-dostępnego programu Odin3 przystąpiłem do operacji. Udało się! Jednakże...

3. Tablet był faktycznie czysty i od nowa trzeba było go konfigurować. Po jednak jednym dniu użytkowania go przez moją młodszą siostrę, tablet zaczął sam z siebie restartować się po jakiejś pół minuty działania. Pochodzi chwilę po włączeniu i zaraz sam z siebie się restartuje. Postanowiłem więc ponowić krok nr. 1 i zrestartować go z pozycji "biosu". Po włączeniu, nic się nie wymazało, wszystkie pliki, aplikacje itd. pozostały na swoim miejscu, a tablet i tak się uruchomił ponownie po krótki odcinku czasu.

4. Widząc, iż nie mam innego wyjścia, należało wrócić do kroku nr. 2(Odin 3). Jednak gdy tym razem podłączam tableta i ustawiam go w trybie "Downloading", po naciśnięciu przycisku rozpoczęcia, po chwili pojawia mi się napis na czerwonym tle o treści "błąd" oraz wyskakuje komunikat o treści "There is no PIT parition".

Ponieważ widziałem w internecie ostrzeżenia przed zaznaczaniem opcji Re-parition, stoję aktualnie w miejscu. Tutaj pojawia się moje pytanie:

Jak sobie z tym poradzić? A jeżeli mam użyć opcji Re-parition to gdzie mam znaleźć plik PIT?

Z góry przepraszam za ewentualne błędy gramatyczne oraz bycie "zielonym" w tych tematach.

0 2
  • #2 08 Sty 2017 17:33
    felix1598
    Poziom 6  

Witam.

Osobiście nie miałem do czynienia z tym modelem co ty, jednakże miałem tego Tab 3: Link

Jednakże jak próbowałem go rootować i crackować itd, natrafiłem też na boot-loop, jak chciałem grać custom recovery.

W pierwszym przypadku należy wyłączyć urządzenie do zera, czytaj przytrzymuj przycisk blokady ekranu aż tablet się wyłączy, trwa to zwykle jakieś 10-15 sekund.

Następnie spróbuj włączyć tablet w tryb download, sprawdź na komputerze, czy masz wszystkie sterowniki i Kies, czy Odin3 działa poprawnie itd.

Ostatecznie, podłącz urządzenie do komputera, jeśli Odin3 wykryje je, flashuj androida i jeśli wszystko poszło dobrze, to będziesz miał działający tablet, najważniejsze by system Windows, na którym masz Odin3 wykrywał poprawnie tablet, bo jak tego nie zrobi, to lipa.

Spoiler:
    Ja tak kiedyś załatwiłem LG Swift 5, jak chciałem flashować official firmware zamiast CyanogemMod, zrobiłem to na innym kompie i mam bricka, jakiegoś pomiedzy soft a hard, bo komputer nie wykrywa mi go, ale telefon się włącza jedynie do downloada, dziwne, ale już dawno o nim zapomniałem xD.

No i to tyle, mam nadzieję, że w jakiś sposób pomogłem chociaż troszkę :D

0
  • #3 15 Lut 2017 14:53
    Just4Hit
    Poziom 2  

"Witam.

Osobiście nie miałem do czynienia z tym modelem co ty, jednakże miałem tego Tab 3: Link

Jednakże jak próbowałem go rootować i crackować itd, natrafiłem też na boot-loop, jak chciałem grać custom recovery.

W pierwszym przypadku należy wyłączyć urządzenie do zera, czytaj przytrzymuj przycisk blokady ekranu aż tablet się wyłączy, trwa to zwykle jakieś 10-15 sekund.

Następnie spróbuj włączyć tablet w tryb download, sprawdź na komputerze, czy masz wszystkie sterowniki i Kies, czy Odin3 działa poprawnie itd.

Ostatecznie, podłącz urządzenie do komputera, jeśli Odin3 wykryje je, flashuj androida i jeśli wszystko poszło dobrze, to będziesz miał działający tablet, najważniejsze by system Windows, na którym masz Odin3 wykrywał poprawnie tablet, bo jak tego nie zrobi, to lipa."

Tak jak napisałem w pierwszym poście, całość już raz udało mi się zrealizować. Problem jest taki, iż pomimo tego tablet znowu się resetuje(już bez bootloopa). Windows poprzez oprogramowanie Odin 3 widzi urządzenie, ale wyskakuje mi wspomniany błąd: "There is no PIT parition". Co w takiej sytuacji zrobić?

0