Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Integra 32 - komunikat "Ustaw zegar" - kod 3 b na manipulatorze

yiarek 03 Jan 2017 20:21 3513 5
 • #1
  yiarek
  Level 10  
  Witam,
  Mam problem z centralą Integra (7-letnia). Rozładował się akumulator więc kupiłem nowy.
  - odłączyłem zasilanie (system oczywiście zgasł całkowicie)
  - odłączyłem stary akumulator
  - podłączyłem nowy akumulator
  - zamknąłem szafkę
  - włączyłem zasilanie
  W tym momencie system się aktywuje i po chwili (ok 10 sek.) zaczyna wyć alarm a na manipulatorze pojawia się komunikat "Ustaw zegar".
  Poniżej wyskakują na przemian znaki 3 i b nawet bez dotykania klawiatury. Próbuję wejść do TS i wpisać hasło serwisowe ale to nic nie daje. Wpisuję hasło a znaki 3 i b i tak wyskakują.
  Czy ktoś z was zetknął się z takim zachowaniem ? Czy to wymaga przyjazdu serwisanta ?

  Pozdrawiam
 • #3
  yiarek
  Level 10  
  Dziękuję za szybką odpowiedź. Udało się wejść z kołków ale żeby ustawić zegar to muszę wyjść z TS a wtedy z kolei wyświetla się kod 2b i menu nie działa. Chciałem wejść DLOADX ale DOWNLOADING też jest w menu użytkownika. Co mam w takim wypadku zrobić ?
  Czy jak podłączę zasilanie i wyjmę baterię to nie utracę ustawień i konfiguracji ?
 • Helpful post
  #4
  xury
  Automation specialist
  Podłącz się z kołków do DloadX. Najprawdopodobniej bateria jest padnięta. Wymień ją. Możliwe, też że straciłeś użytkowników. Jeśli masz dane w DloadX to przed podłączeniem wyeksportuj sobie kopię.
  To bardzo ważna rada.
  Poczytaj co ja miałem.
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3262719.html
 • #5
  yiarek
  Level 10  
  Wymieniłem baterię. Podłączyłem się DLOADX, ustawiłem zegar. Ściągnąłem konfigurację. Faktycznie w oknie użytkowników są krzaki. Zrobiłem reset haseł. Odłączyłem zasilanie , ponownie podłączyłem i .... zaczął alarm wyć. Nie chcę już dzisiaj sąsiadów męczyć. Jutro wrócę do tematu.
  Konfigurację systemu w pliku mam z przed kilku dni. Czy mogę bez problemu ją załadować DLOADX jutro? Może wszystko wróci do normy ?
 • #6
  yiarek
  Level 10  
  Wydaje się, że już jest prawie ok. Generalnie większość ustawień zostało zachowanych. Jednak nie wszystkie np. część czujek miało ustawioną blokadę trwałą, brak uprawnień do manipulatorów (ale to chyba związane z userami krzakami), sygnał gong na manipulatorze po naruszeniu musiałem wyłączyć itp. Reszta wyjdzie pewnie z czasem. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.