Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGL 12.240 - przebijanie góra dół nie zawsze działa, błąd FFR 03306-03

licz3 03 Sty 2017 20:23 1110 2
  • #1 03 Sty 2017 20:23
    licz3
    Poziom 12  

Witam!
    Problem jak w temacie - MAN nie zawsze przebija z dolnej skrzyni na górną albo odwrotnie. Skrzynia biegów manualna EATON (8 biegów). Podczas takiej sytuacji pojawia się błąd FFR 03306-03.
    Po ustąpieniu błędu problem znika i auto może jeździć dzień lub dwa i znowu problem się pojawia na chwilę.
    Prześwietliłem przewody (pomiędzy wtyczką od zaworu przy skrzyni a wtyczkami wchodzącymi do modułu FFR)- wszędzie jest przejście, tylko na jednym z przewodów pojawia się rezystancja ok 60 ohm (bodajże przewód 60 372) nie mam schematu, ale może jest jeszcze jakiś czujnik po drodze a nie bezpośrednie przejście?
    Np dzisiaj po trasie poszedłem do auta żeby sprawdzić i nie chciało przebijać biegów - jak włączyłem przełącznik do góry to tylko puszczało co jakiś czas powietrze jakby chciało przebić ale nie przebijało, na chwilę przestawało i znowu ze 3 razy próbowało przebić.
    Gdzie szukać problemu - czy może nim być zawór przy skrzyni czy raczej moduł FFR?

0 2
  • Pomocny post
    #2 03 Sty 2017 20:27
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

Raczej zawór przy skrzyni. W przypadku skrzyni Eaton ten zawór to dość częsty problem.

1
  • #3 16 Sty 2017 21:04
    licz3
    Poziom 12  

Zawór przy skrzyni wymieniony na nowy i do tej pory usterka się nie pojawia. Dzięki za sugestię kolego Saron. Zamykam temat.

1