Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 40-43 cali do 2500zł. Preferowany Android/Smart TV

03 Sty 2017 23:05 2943 8
  • Poziom 7  
    Witam, tak jak w temacie poszukuję telewizora max do 2.5k zł, w szczególnych wypadkach mogę dołożyć 200zł. Głównie tv służyłby do oglądania telewizji z dekodera Netii, równie często ale w mniejszym stopniu materiały z YouTube lub Ipla i do grania na PS4, więc input lag nie może być za wysoki, granica to 40ms. Co do systemu to chciałbym, aby zagościł Android, ale jeśli nie będzie odpowiadających propozycji zadowolę się innym systemem.
    Znalazłem takie modele i prosiłbym o opinie na ich temat:
    Sony KDL-43W805C
    Sony KDL-43WD750
    Philips 43PUS6401/12
    Panasonic TX-40DXU601

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15m2 ,3x5
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 1m-2,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost i pod nachyleniem w granicach 30 stopni
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? raczej stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? z frontu, praktycznie świeci cały dzień dlatego tv ustawiony plecami do okien
    7. Jaki masz obecnie telewizor? stary Philips 21pt5507/58
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? najlepiej android tv lub jakiś smart, wifi, nagrywanie na usb, szybką i dobrą matrycę, Screen Mirroring
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? HDMI, NETIA Player, RCA
    10 .Jakie urządzenia? amplituner, ps4
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? średnio na dzień 3/4 godziny, czasami pracuje dłużej czasami wcale
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale, programy dokumentalne
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? sporadycznie ( od tego mam xperie z1 i pc aby latać po necie )
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 20%
    16. Preferencje co do marki? Sony>Philips>Samsung>Panasonic
    17. Preferencje co do wielkości? 40-43 cale
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? że są drogie, mają średniej jakości matrycę i jakość przesyłanego obrazu w średniej półce cenowej, również ostrość obrazu, słabe kolory, mrużenie ekranu
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? pół na pół
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? do 2500zł, w szczególnych wypadkach mogę dołożyć 200zł
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? rzadko, ostatnio kupiłem tv 10 lat temu
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? na tym philipsie raczej ciężko bo to stary kineskop haha, jeśli zakupie nowy odbiornik to tak

Dziękuję i pozdrawiam, myślę, że forumowicze rozwieją moje wątpliwości.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 7  
    Czytałem o tym tv i myślę że to doskonały dla mnie wybor, chociaż chciałem Sony ale już **uj z tym :)
    Patrzę teraz na niego w sklepie i podzielę się opinią jeśli Wgl go kupie, pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Po kilku dniach oczekiwania wreszcie otrzymałem wyczekiwanego Philipsa 43PUS6501. Polecam obraz na b.dobrym poziomie ale zostało dokładniej skalibrowac ekran (narazie była tylko wstępna kalibracja " na szybko") obraz szybki, prawie niewidoczny clouding. Dzwięk jest w miarę dobry bo i tak podłączę pod amplituner z mildtonami. Dziękuję za pomoc w wyborze i pozdrawiam. Temat do zamknięcia :)
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    LOCOLOCO napisał:
    Tylko przypomnij się o kalibracji.

Na czym polega ta kalibracja?
    Też planuje zakup tego telewizora.
  • Poziom 7  
    Po roku czasu tv sprawuje się świetnie, jedyne co mnie osobiscie denerwuje to lekki clouding na rogach ekranu ale tak to bywa z tymi matrycami. Ogólnie polecam ten model do gier jak i oglądania satelity ;) Temat do zamkniecia