Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hotpoint Ariston ELTF 11m121 - wypompowuje wode 15 na wyswietlaczu

kil 04 Jan 2017 08:10 3165 4
    kil
    Level 11  
    Witam

Mam problem z w/w zmywarką.

Po włączeniu zmywarka wypompowuje wodę i na przemian pracuje pompa umieszczona przy grzałce, jeśli zmywarka się nie załączy to po ok 10-15min pracuje ciągle pompa wypompowująca oraz na wyświetlaczu pojawi się 15 miga zielona dioda. Zdarza się też że zmywarka uruchomi program i po ok godzinie również wyskoczy 15 oraz pompa będzie wypompowywać wodę.

Sprawdzałem grzałkę -- i wymieniłem na nową
    Sprawdzałem waż dopływowy -- wymieniłem
    Układ drożny nic nie jest zatarte wszystko chodzi bez problemu.
    Przewody mają przejście.

Zmywarka ma 30mc już po gwarancji
    Psiotrek
    Level 16  
    Na początek generalne ostrzeżenie: nie rób tego w domu! ;-)
    Ale jeśli robisz, to wyłącznie na własną odpowiedzialność.

1. Wyłącz zmywarkę.
    2. Odłącz rury dopływu i odpływu wody.
    3. Sprawdź drożność odpływu wody: nie tylko samej rury odpływowej zmywarki, ale również odcinek kanalizacji do której jest podłączona.
    4. Podłóż jakąś większą miękką ścierkę pod zmywarkę tak, żeby można było ją bezpiecznie położyć na bok. Najlepszy jest duży, gruby stary ręcznik.
    5. Powoli połóż zmywarkę na bok kontrolując wylewanie się z niej resztek wody. Pozwól żeby cała woda wypłynęła zanim ją kompletnie na bok położysz.
    6. Jak widzisz zmywarkę od spodu sprawdź czy nie podwiesił się pływak wyłącznika zalania podłogi.
    7. Postaw zmywarkę i pozwól jej obeschnąć wewnątrz, najlepiej zdemontować ściankę na której była położona.
    8. Podłącz węże.
    9. Ostrożnie podłącz zmywarkę do prądu. Sprawdź czy działa.

Powodzenia!
    kil
    Level 11  
    Dzięki.

To już ćwiczyłem.
    Taj jak pisałem rury są wszystkie drożne, nie mam kamienia i innego dziadostwa.
    Psiotrek
    Level 16  
    Istotą porady jest nie sprawdzenie włącznika i pływaka, ale właśnie położenie zmywarki na bok. Czasem to wystarcza.
    Zaproponowałbym jeszcze odpięcie "na pałę" poszczególnych czujników lub kostek elektrycznych żeby niejako "wytrącić" układ ze złej równowagi (niektórzy mówią "zresetować" - wiem coś o tym, jestem informatykiem). Przy tej okazji może się wysypać jakaś wtyczka lub kabelek i znajdziesz uszkodzenie. W każdym razie ryzyko większego uszkodzenie zmywarki jest minimalne.
    Zdaję sobie sprawę, że to nie jest profesjonalna porada, ale uwierz mi, czasem to wystarcza.
    ltms
    Level 2  
    Miałem te same objawy. Była uszkodzona pompa myjąca, wytarte łożysko od strony wirnika. Wymiana i problem rozwiązany. Moja porada; kupić razem z pompą (ok 310 zł) dwie opaski zaciskowe (ok 2 zł).