Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DeLonghi CAFFE CORSO ESAM2600-Wymiana czujnika wody w ekspresie do kawy

04 Sty 2017 10:52 2799 11
  • Poziom 13  
    Gdy zapala się dioda sygnalizująca brak wody w pojemniku, a wiesz i widzisz, że woda jest w pojemniku, znaczy, że uszkodzeniu uległ czujnik wody o symbolu - MEDER MK04U-BV11566 V8/4.
    W moim przypadku dioda zapalała się nieregularnie, ponowne wyciąganie i wkładanie pojemnika z wodą na chwilę pomagało.
    Najprościej jest to sprawdzić za pomocą magnesu, przyłożyć go do obudowy w miejscu gdzie jest czujnik, wówczas dioda zgaśnie. Dotyczy to czujnika, który raz działa albo nie działa.
    Przystępujemy więc do demontażu płyt obudowy, są to dwie płyty boczne i jedna tylna.
    Odkręcamy z tyłu obudowy 6 śrubek, najpierw wysuwamy panele boczne, popychając je od strony czołowej do tyłu i z wyczuciem zdejmujemy. zdejmujemy panel tylny, teraz widzimy położenie czujnika wody.
    To ten biały element po lewej stronie, przykręcony 1 śrubką, z którego wychodzą 2 przewody.
    Opcja 1 - jeśli mamy sprawny czujnik to go wymieniamy
    Opcja 2 - jeśli nie mamy na wymianę czujnika ale chcemy pić kawę, to trzeba zastosować prowizorkę
    Potrzebujemy mały magnes, ja zastosowałem magnes do mocowania na szprychę rowerową (od komputerka rowerowego).
    Magnes do czujnika przymocowałem taśmą izolacyjną i przykręciłem na miejsce.
    Montujemy elementy obudowy w odwrotnej kolejności.
    Od tego momentu dioda nie sygnalizuje braku wody.
    W oczekiwaniu na nowy/sprawny czujnik, mogę korzystać z ekspresu.
    Przy opcji 2 - należy regularnie kontrolować stan wody, tak aby zbiornik z wodą był cały czas napełniony.
  • Specjalista AGD
    Komunikat o braku wody może być spowodowany także uszkodzonym pływakiem w samym zbiorniku wody. I to chyba większość takich przypadków.
  • Poziom 13  
    Ten model ekspresu nie posiada pływaka.
  • Specjalista AGD
    Yupikayey napisał:
    Ten model ekspresu nie posiada pływaka.

Jesteś pewny tego? Wyciągnij pojemnik na wodę i przyjrzyj się. Nalej wodę i popatrz. To DeLonghi, a nie Saeco / Philips gdzie są czujniki innego typu.
  • Poziom 5  
    Mam też problem z diodą braku wody a pojemnik pełny. Czasem gaśnie czasem świeci i nie można parzyć kawy. Jak przyłoże do pojemnika magnes z kontaktronu alarmu działa. Więc nie wiem czy to czujnik uszkodzony czy magnes w pojemniku się rozmagnesował. Co wymienić?
    Dziękuję za odpowiedź.
    Mój ekspres delonghi esam 4300.
  • Specjalista AGD
    Przeczytaj co napisałem. Pływak podczas nalewania wody się podnosi?
  • Specjalista AGD
    Jak się podnosi, a sam czujnik działa na magnes, to albo wymieniasz pojemnik na nowy (7313228241), albo możesz wyjąć pływak i np. go obrócić w osi (góra / dół musi pozostać bez zmian - inaczej może przestać się podnosić) / pokusić się naprawę / przeróbkę pływaka (wkładając do niego mały magnes neodymowy).
  • Poziom 5  
    Próbowałem przekręcić wokół osi czy na odwrót, ale jest to samo.
    Czyli czujnik będzie sprawny, tylko coś z tym magnesem.
    Dziękuję za odpowiedzi.
  • Specjalista AGD
    Najczęściej winny pływak. Raz miałem, że czujnik był uszkodzony, ale nie reagował nawet na magnes przykładany. Czujnik to zwykły miniaturowy kontaktron zamknięty w obudowie.
  • Poziom 2  
    MARCIN.SLASK napisał:
    Jak się podnosi, a sam czujnik działa na magnes, to albo wymieniasz pojemnik na nowy (7313228241), albo możesz wyjąć pływak i np. go obrócić w osi (góra / dół musi pozostać bez zmian - inaczej może przestać się podnosić) / pokusić się naprawę / przeróbkę pływaka (wkładając do niego mały magnes neodymowy).

witam
    a jak wyjąłeś pływak z pojemnika? trzeba go rozwalić jakoś? on jest zaklejony w takim pojemniku/prowadnicy. jak to otworzyć?
    u mnie magnes przestał działać ale jak go wymienić nie wiem. :) pojemnik to z 80 zeta ;(
  • Poziom 5  
    Czujnik można wyjąć odczepiając nad nim zaślepkę. Ja kupiłem cały pojemnik nowy i jest spokój.