Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Demontaż Wrzeciona Tokarki - Jak zdemontować wał z głowicy tokarki

koliny 04 Sty 2017 10:56 633 2
 • #1 04 Sty 2017 10:56
  koliny
  Poziom 7  

  Dzień dobry forumowicze.

  Mam głowicę od tokarki razem z chwytem trójszczękowym ,chcę ją rozebrać i zamontować pas, do tego muszę wyciągnąć wał - odkręciłem już wszystkie śruby jakie znalazłem razem z nakrętką zabezpieczającą przylegającą do tylnego łożyska lecz wał nadal nie chce wyjść. Czy macie pomysł co trzeba zrobić żeby go wyciągnąć?

  Z góry dziękuję za waszą pomoc.
  Demontaż Wrzeciona Tokarki - Jak zdemontować wał z głowicy tokarki Demontaż Wrzeciona Tokarki - Jak zdemontować wał z głowicy tokarki Demontaż Wrzeciona Tokarki - Jak zdemontować wał z głowicy tokarki Demontaż Wrzeciona Tokarki - Jak zdemontować wał z głowicy tokarki Demontaż Wrzeciona Tokarki - Jak zdemontować wał z głowicy tokarki Demontaż Wrzeciona Tokarki - Jak zdemontować wał z głowicy tokarki Demontaż Wrzeciona Tokarki - Jak zdemontować wał z głowicy tokarki Demontaż Wrzeciona Tokarki - Jak zdemontować wał z głowicy tokarki Demontaż Wrzeciona Tokarki - Jak zdemontować wał z głowicy tokarki

 • #2 05 Sty 2017 07:17
  Art.B
  Poziom 27  

  Jeśli niczego nie przeoczyłeś, to teraz użyj ściągacza do łożysk. Musisz dobrać (dorobić) przyrząd z wykonanym nakiełkiem, który włożysz w drążony koniec wału wrzeciona. Ściągacz zapierasz o ten "korek" a pazurami łapiesz np. za obrzeże koła pasowego (tak chyba łatwiej niż za oprawę tylnego łożyska wrzeciennika).

 • #3 05 Sty 2017 08:07
  koliny
  Poziom 7  

  Mogę przytrzymać wewnętrzną bieżnię łożyska ,kręcić wałem niezależnie wiec wał nie jest wciśnięty w łożysko co jeszcze mogłoby trzymać? Wiesz może w którą stronę jest gwint od tarczy zbierakowej z przodu? Może jeśli uda mi się zemontować tarczę to znajdę jakieś zabezpieczenie przy przednim łożysku. Niestety tarcza pozostaje uparta i nie chce dać się odkręcić z wału.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME