Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Beretta Ciao - rośnie ciśnienie

04 Jan 2017 12:17 1365 5
  • Level 9  
    Witam.Koledzy w moim piecu ostatnio miałem problemy. Oryginalny zbiornik przeponowy był nieszczelny wyprowadziłem przewód na zewnątrz o podłączyłem nowy 8 litrowy.Po czasie okazało się że rośnie ciśnienie na piecu i wymaga co pewien czas upuszczania wody z obiegu,mimo tego co jakiś czas rośnie do 3.at,Nowy wymiennik był zakładany około 6 lat temu i teraz są podobne objawy.Koszy nowego około 900 zł. Zamówiłem używany i moje pytanie jak sprawdzić przed zamontowaniem,czy wystarczy podłączyć ciśnienie wody od strony cwu do jednego króćca a drugi zaślepić i obserwować czy z króćców CO nie wypływa woda,Czy ten test potwierdzi dobry stan wymiennika.Zawór trójdrożny był wymieniany ale może to on przepuszcza to też mogę wymienić.
    Pozdrawiam wszystkich w Nowym 2017 Roku
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 13  
    Woda sieciowa dostaje się do obiegu grzewczego. Czy dobijanie wody do kotła jest na stałe? Może zawór nieszczelny, przepuszcza. Czy układ się przy tym zapowietrza? Ja mam junkers i dawno już pracuję bez naczynia i ciśnienie rośnie pomiędzy zimną a gorącą wodą max 0,5 bara. Naczynie przeponowe standard woda - powietrze? Czy dobijasz powietrza?
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 9  
    Witam.Z tego co piszesz to mam niestety uszkodzony wymiennik bi-termiczny.Różnica w ciągu doby to 1,5 bara lecz pytałem czy moim sposobem mogę sprawdzić kupiony używany wymiennik.Naczynie wzbiorcze jest nowe ciśnienie sprawdzałem.
  • Level 13  
    Nie mam niczego takiego. Kocioł dwufunkcyjny?
  • Level 29  
    Jak masz jakiś manometr to podłącz go do wężownicy w zasobniku i napompuj powietrza do określonego poziomu. Rozumiem że chcesz sprawdzić nowy (używany) zasobnik. Na przyszłość zadbaj o stan elektrody magnezowej w zasobniku.
  • Level 9  
    Witam.Ok tak zrobię.To jest wymiennik (nagrzewnica) w piecu dwu funkcyjnym.Nie ma tam zasobnika

Dodano po 1 [minuty]:

[quote="ellagib"]Nie mam niczego takiego. Kocioł dwufunkcyjny?[/quote
    Tak kocioł dwu fnkcyjny