Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Sharan 1.8T `01 - Przegrzewająca się skrzynka bezpieczników.

ziemol2 04 Sty 2017 15:29 1860 3
  • #1 04 Sty 2017 15:29
    ziemol2
    Poziom 6  

Wiem. Temat stary.
    Trzeba wymienić skrzynkę, przewód od alternatora (pierwszy od góry 150A gniazdo nr4).
    Skrzynkę bezpieczników zamówiłem, przewód alternatora utnę troszkę (jest z czego) i założę nowe oczko.
    Problemem jest przewód drugi od góry 110A (gniazdo nr 3) który też się mocno grzeje ale nie ma z czego go uciąć i chciałbym go wymienić.

Pytanie jak on się nazywa, dokąd idzie, jaki jest długi, jaki ma przekrój?

Wyczytałem że idzie do wnętrza pojazdu (czyli rozumuje że do skrzynki bezpieczników wewnątrz pojazdu).
    Chodzi o to, że jak się wezmę za wymiane to chcę go już mieć, a nie dopiero szukać.

VW Sharan 1.8T `01 - Przegrzewająca się skrzynka bezpieczników.sharan b..p.jpg Download (69.64 kB)

0 3
  • #2 05 Sty 2017 11:26
    andseg
    Poziom 20  

Witam.
    Ogólnie - jeżeli przewód sie grzeje (a nie powinien), to znaczy że brak tam dobrego kontaktu. Pewnie coś sie w tym połączeniu obruszało, zamokło, zaśniedziało itp. Pomóc powinno oblutowanie tego złącza - oczka, oraz dokładne oczyszczenie wszystkich powierzchni styku .
    Pozdrawiam.

1
  • #3 05 Sty 2017 12:25
    andrzej20001
    Poziom 43  

Typowa usterka wszystkich modeli vw z taką skrzynką. Wyczyść bezpiecznik szlifierką zaprasuj i zalutuj nowe oczko i będzie ok. Oczywiście nowe nakrętki. A przewód starczy tylko trzeba chcieć :)

0
  • #4 14 Sty 2017 13:09
    ziemol2
    Poziom 6  

andrzej20001 napisał:
    A przewód starczy tylko trzeba chcieć

Rzeczywiście starczyło :-)

Już się nie grzeje. Uciąłem klika centymetrów przewodu, założyłem nowe oczka, porządnie wszystko polutowałem i jest ok.
    Oczywiście skrzynkę wymieniłem na inna używaną.
    VW Sharan 1.8T `01 - Przegrzewająca się skrzynka bezpieczników.

0